אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש המועצה החשוד טס לעצור חרם על התנחלויות צילום: אוראל כהן

ראש המועצה החשוד טס לעצור חרם על התנחלויות

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, שנחשד בעבירות שוחד ונאסר עליו לצאת מהארץ, קיבל אישור בימ"ש לנסיעה שנועדה למנוע חרם על איו"ש

09.02.2015, 13:54 | זוהר שחר לוי

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, שנחשד בעבירות שוחד במסגרת פרשת השחיתות הקואליציונית, שוהה בימים האחרונים בפריז וזאת בניסיון למנוע חרם כלכלי של צרפת על יהודה ושומרון. בית המשפט אישר את נסיעתו.

קראו עוד בכלכליסט

מסיקה, המכהן גם כיו"ר החברה לפיתוח השומרון, חשוד במסגרת הפרשה בעבירות של מתן שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובעבירות נוספות. במסגרת הפרשה נחקר ראש המועצה על כספים שהגיעו בין השאר לחברה לפיתוח השומרון בתמורה לשוחד או למינוי של מקורבים.

גרשון מסיקה בדיון בביהמ"ש (ארכיון), צילום: אוראל כהן גרשון מסיקה בדיון בביהמ"ש (ארכיון) | צילום: אוראל כהן גרשון מסיקה בדיון בביהמ"ש (ארכיון), צילום: אוראל כהן

עם פרוץ הפרשה, בדצמבר האחרון, נעצר מסיקה, המיוצג על ידי פרופ' דוד ליבאי ועו"ד גיל דחוח, ומעצרו הוארך במספר ימים.

בהמשך שוחרר בתנאים מגבילים, בין היתר בערבות של 50 אלף שקל, הרחקה ממשרדי המועצה ומהחברה לפיתוח השומרון וכן נאסר עליו לצאת מהארץ, איסור שבוטל כאמור זמנית.

ל"כלכליסט" נודע כי בית המשפט אפשר את יציאתו של מסיקה לפריז למשך שלושה ימים, וביטל לתקופה זו את איסור היציאה מהארץ. הביטול נעשה בהסכמת המשטרה.

בביקורו בצרפת ייפגש מסיקה, יחד עם סגנו יוסי דגן, עם מועמדים לעלייה לישראל וכן עם חברים בפרלמנט הצרפתי בניסיון למנוע חרם כלכלי על שטחי יהודה ושומרון.

בעבר חשף "כלכליסט" אי סדרים בחברה המרכזית לפיתוח שומרון שעלו מדו"ח פנימי חריף שהעלה טענות חמורות לביצוע עבירות פליליות, אי סדרים כספיים בהנהלה, מינוי מקורבים ועוד. לאחרונה פורסמו הקלטות שבהן מספר חיים בן שושן, מנהל החברה לפיתוח השומרון לשעבר, החשוד גם בפרשה, על העברת הכספים הקואליציוניים שנועדו למחיקת החובות. בן שושן מתייחס בדבריו ל־4 חברי כנסת, חלקם מהליכוד, שכנראה יזומנו גם הם לחקירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות