אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד החינוך יאפשר רישום חופשי לגנים פרטיים של ילדים בגילאי 4-3 צילום: Flickr / Woodley Wonderworks

משרד החינוך יאפשר רישום חופשי לגנים פרטיים של ילדים בגילאי 4-3

המשרד לא יאכוף את חוק חינוך חובה חינם מהשנה הבאה על גיל 3 ומעלה, הקובע רישום לגן עירייה בלבד או לאחד מ-800 הגנים הפרטיים המפוקחים על ידו

08.02.2015, 20:19 | מיקי פלד

משרד החינוך יאפשר להורים לילדים בגילאי 4-3 להירשם לגני ילדים פרטיים לשנה הבאה. המשרד הודיע הערב (א') כי לא יאכוף את חוק חינוך חובה חינם החל מהשנה הבאה על גיל 3 ומעלה, הקובע רישום לגן עירייה בלבד או לאחד מ-800 הגנים הפרטיים המפוקחים על ידי משרד החינוך.

קראו עוד בכלכליסט

כך יתאפשר לילדים להמשיך ולהירשם גם לגן פרטי לחלוטין, כזה שבחר שלא להצטרף לפיקוח המשרד. בגן כזה תשלומי ההורים מגיעים לאלפי שקלים, בין השאר על מנת לממן סייעת שנייה.

גן ילדים, צילום: ענר גרין גן ילדים | צילום: ענר גרין גן ילדים, צילום: ענר גרין

כ-92% מהילדים רשומים לגני הילדים העירוניים או הפרטיים המפוקחים, בהם ההורים מקבלים סיבסוד לשכר הלימוד על השעות 13:20-7:55 ומשלימים מכספם עבור השעות לאחר מכן. עתה המשרד הודיע כי לא יאכוף את החוק, כדי לאפשר למסגרות הגן הפרטיות שעוד לא נכנסו תחת פיקוח להשלים את ההליך.

בשבועות האחרונים ישנה מחאה של הורים בתל אביב בדרישה לתוספת של סייעת שנייה בגני הילדים. ההורים טוענים כי יחס של 35 ילדים לגננת וסייעת הוא לא סביר, במיוחד שחלק מהילדים אינם גמולים. הפתרון שמצאו במשרד החינוך הוא תוספת של כ-900 בנות שירות לאומי לגני הילדים בהם לפחות 20 ילדים הם בני 3. מנכ"לית המשרד, מיכל כהן, התייחסה הערב לנושא הסייעות אומרה כי "המענה אינו מלא, ולפיכך המשרד שוקד כל העת על מציאת פתרונות שיקלו על עומס העבודה בגן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות