אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צעדי ההתייעלות במיטב דש יפגעו גם בשירות הלקוחות צילום: ישראל הדרי

בלעדי לכלכליסט

צעדי ההתייעלות במיטב דש יפגעו גם בשירות הלקוחות

לאחר שפיטר בנובמבר 30 עובדים, ממשיך מנכ"ל בית ההשקעות אילן רביב בקיצוצים נוספים: הפעם בהוצאות ליסינג, שימוש במדפסות ובטלפונים, התקשרות עם ספקים חיצוניים - וגם קיצור שעות המענה במוקד השירות הטלפוני

09.02.2015, 06:50 | רחלי בינדמן

לאחר שכ־100 עובדים פוטרו בתהליכי המיזוג בין בתי ההשקעות מיטב ודש לפני כשנתיים, ו־30 עובדים נוספים פוטרו בנובמבר האחרון, חוששים 800 העובדים הנותרים כי גל פיטורים נוסף בדרך. אך בינתיים נראה כי המנכ"ל אילן רביב והבעלים של בית ההשקעות צבי סטפק ואלי ברקת נוקטים צעדי התייעלות אחרים בניסיון להימנע משליחת עובדים נוספים הביתה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי העובדים קיבלו הוראה שלא להדפיס דפים צבעוניים ללא אישור סמנכ"ל, קוצץ הקילומטראז' לאלה מהם הזכאים לרכב בליסינג, הוגבל השימוש בטלפונים ונפתחו מחדש הסכמים מול עורכי דין, רואי חשבון ויועצים מקצועיים חיצוניים אחרים.

בונוסים צנועים יותר

 

כמו כן, העובדים - ובעיקר אלה שהגיעו מדש והיו רגילים למדיניות שכר ובונוסים מפנקת - נאלצו להתרגל לתרבות בונוסים צנועה יותר, ובסוף 2014 קיבלו מרבית העובדים רק משכורת בונוס אחת.

טרם נקבע היקף הבונוסים לעובדי מחלקת ההשקעות, שבה הבונוסים נגזרים מהביצועים השנתיים, ואלה ייקבעו רק בסמוך לפרסום הדו"חות השנתיים של 2014. על פי הערכות, רביב גם פועל למיקוד הפעילות העסקית של מיטב דש והתרכזות בפעילות הליבה של ניהול כספי לקוחות, ובוחן ויתור על פעילויות אחרות. כך, למשל, יצא בית ההשקעות באחרונה מפעילות ייעוץ המשכנתאות ובוחן הכנסת שותפים לפעילות הברוקראז' שלו.

מתברר כי מאמצי ההתייעלות משפיעים לא רק על העובדים, אלא גם על לקוחות החברה. באחרונה, לאחר עזיבתו של מנכ"ל חברת הגמל איציק אסטרייכר והחלפתו בטדי לין, התקבלה החלטה לקצץ בשעות הפעילות של מוקדי השירות הטלפוני של קרנות הגמל וההשתלמות. המוקד שהעניק שירות עד לאחרונה בימי חול בשעות 20:00–8:00 נסגר עתה כבר בשעה 17:00, ובימי שישי וערבי חג הוא ימשיך לפעול כפי שהיה, בין 8:30 ל־12:30. מי שאיישו את המוקד הזה בשעות הערב היו בעיקר סטודנטים, וכעת שכר השעות שלהם ייחסך.

לפי גורמים בבית ההשקעות, ההחלטה על הסגירה המוקדמת של המוקד התבססה על נתונים, שהצביעו על כך שבשעות הערב אין כמות משמעותית של שיחות, וכי גם המוקדים של בתי ההשקעות המתחרים פתוחים לכל המאוחר עד 18:00, והם משרתים קהל בימי שישי.

צבי סטפק, צילום: עמית שעל צבי סטפק | צילום: עמית שעל צבי סטפק, צילום: עמית שעל

 

יש צ'אט ומייל

 

עם זאת, ההחלטה לקצץ בשעות המוקד אינה עניין של מה בכך והיא עשויה להשפיע על הקשר מול החוסכים, במיוחד לאור העובדה שמיטב דש נאלץ להתמודד בשנים האחרונות עם פדיונות כבדים בקופות הגמל, גל שאותו הצליח לעצור רק בשנה שעברה. עם זאת, גורמים במיטב דש טרחו להדגיש כי מעבר למענה הטלפוני הם מפעילים שירות צ'אט ומענה לפניות במייל, המטופל בתוך יום עסקים אחד.

ממיטב דש נמסר בתגובה: "מיטב דש פועל דרך קבע ביעילות ובחסכנות בכספי המשקיעים, ואין בדעתנו להתייחס שוב ושוב לצעדים מינהלתיים פנימיים ברוח זו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
השכר במיטב מהנמוכים במשק- אבל....
לכל האנשים הלא מעודכנים שכותבים פה שטויות, השכר ובמיוחד שכר הבכירים במיטב דש הוא מהנמוכים במשק. אם תשוו את הדרג הבכיר לעומת בתי השקעות מתחרים או גופי ביטוח, אתם תבינו שהשכר נמוך לא באחוזים אלא עשרות אחוזים. ובקשר להתנהלות החברה, בתור אדם שמכיר את שוק ההון בצורה טובה, אין הרבה גופי השקעות שאפשר לסמוך עליהם, אבל מיטב דש הוא אחד מהם, שכן הוא לא מהמר על כספי המשקיעים עמ להשיג את התשואה הגבוה ביותר, אלא משקיע בחוכמה ובזהירות.
כלכלן  |  09.02.15
30.
עזבתי בזמן
מניסיון כל העובדים במיטב דש ממורמרים. מסכנים החברה מדש, היו רגילים לעבוד בבית השקעות והגיעו לעבוד בחברה שמתנהלת כמו חברת ביטוח... חברה מגעילה עם מנהלים הכי מגעילים שפגשתי בחיי. משדרים לעבוד כל הזמן כמה הוא רק בורג קטן ולא שווה כלום. מבטיחים ולא עומדים בהתחייבויות..
מנהלים חארה  |  09.02.15
לכל התגובות