אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותפה של ספנסר ואולייר מאשימה את הבעלים בתרמית

שותפה של ספנסר ואולייר מאשימה את הבעלים בתרמית

טובי מושקוביץ, שותפה בשני פרויקטים בניו יורק, מאשימה את ג'ואל גלאק, בעל השליטה בספנסר, ויואל גולדמן, בעל השליטה באולייר, בהצגת מצגי שווא. גלאק: "היא מנסה למכור את חלקה בנכסים ולייצר לעצמה ערך גבוה יותר"

09.02.2015, 08:46 | אורן פרוינד

ג'ואל גלאק ויואל גולדמן, הבעלים של חברות הנדל"ן האמריקאיות ספנסר ואולייר (בהתאמה), מואשמים בתרמית בניהול נכסים על ידי שותפה שלהם בשני פרויקטי נדל"ן בניו יורק. שתי החברות גייסו בישראל אג"ח בהיקף של 691 מיליון שקל בנובמבר 2014.

קרן הניו יורקית Heritage Equity Partners, המשקיעה בנדל"ן ובתעשייה, שותפה עם גלאק וגולדמן בפרויקט דירות מגורים בכנסיית וויליאמסבורג (שבו היא מחזיקה ב־5%) ובפרויקט מגורים בלונג איילנד, שבו היא מחזיקה ב־31.25%. טובי מושקוביץ, המנכ"לית והבעלים של Heritage Equity Partners, הגישה מכתב איום בתביעה וכתב תביעה, שבשניהם היא טוענת בין היתר כי גלאק וגולדמן סירבו לחתום על מסמכים לטובת העמדת הלוואת גישור לחברה הייעודית המחזיקה בנכס והציגו מצגי שווא. מושקוביץ דורשת פיצוי של 20 מיליון דולר.

ל"כלכליסט" נודע כי מאחורי ההאשמות עומד מאבק שותפים בנוגע למכירת הנכסים. מושקוביץ מעוניינת למכור את חלקה בשני הנכסים כאשר החוזה מאפשר לה למכור את אחזקותיה רק לבעלים הקיימים, גלאק וגולדמן. הוויכוח בין השותפים נסב סביב שווי המכירה של הנכסים.

בשיחה עם "כלכליסט" מאשים גלאק את מושקוביץ בכך שהיא מנסה למכור את חלקה במחיר גבוה. "כל מי שמכיר אותה יודע שמה שהיא עושה זה לא אתי. היא פשוט מנסה לייצר לעצמה ערך גבוה יותר. אנו סבורים שכל התביעות שלה חסרות שחר ואם וכאשר נטפל בהם משפטית הם יידחו על הסף". גלאק ציין גם כי ייתכן והמניעים של מושקוביץ קשורים לגיוס של ספסנר בישראל: "אני לא אתפלא אם חלק מהסיפור הזה נובע מקנאה על כך שאנחנו הנפקנו אג"ח בישראל בהצלחה והיא לא". מספר חתמים סיפרו ל"כלכליסט" כי אכן נפגשו עם מושקוביץ לצורך בחינה של גיוס אג"ח בישראל. עם זאת הגיוס נדחה על הסף לאור היקף הנכסים הקטן של מושקוביץ וחוסר התלהבות מצד המוסדיים.

פרויקט דירות המגורים בכנסיית וויימסבורג של ג פרויקט דירות המגורים בכנסיית וויימסבורג של ג'ואל גלאק פרויקט דירות המגורים בכנסיית וויימסבורג של ג

מושקוביץ היא יהודית חרדית מניו יורק. קהל הלקוחות העיקרי של הקרן שבבעלותה הם יורשים שקיבלו הון מהוריהם ומעוניינים להשקיע את כספם. מאז 2008, עת המשבר בשוק הנדל"ן האמריקאי, הקרן של מושקוביץ מתעסקת בעיקר בהשקעות נדל"ן בארה"ב. מושקוביץ היא בעלת תואר שני במינהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת בר אילן בישראל.

ספסנר גייסה בהצלחה 291 מיליון שקל באג"ח חדשות בריבית שקלית של 6.9%, ריבית גבוהה מזו שקיוותה לקבל בישראל. מאז ההנפקה ועד היום רשמו האג"ח עליות של 1% והן נסחרת כיום בתשואה לפדיון של 5.39%. אולייר גייסה 400 מיליון שקל בריבית צמודה לדולר של 6.3%. מאז ההנפקה ועד היום רשמו האג"ח של אולייר ירידות של 3%, והן נסחרות כיום בתשואה לפדיון של 7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות