אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי מפעלי ים המלח ורותם אמפרט פתחו בעיצומי הזדהות עם עובדי תרכובות ברום צילום: עמית שעל

עובדי מפעלי ים המלח ורותם אמפרט פתחו בעיצומי הזדהות עם עובדי תרכובות ברום

העיצומים שיימשכו היום הם חלק ממאבק שמנהלים כלל הוועדים בכיל נגד כוונת ההנהלה לקיצוצים בקבוצה. השבוע נקטו בעיצומים גם עובדי פריקלאס

09.02.2015, 13:24 | מיקי פלד

עובדי מפעלי ים המלח ורותם אמפרט מקבוצת כיל החלו היום בעיצומים של יום אחד, כהזדהות עם שביתת עובדי מפעל תרכובות ברום, ש-140 מעובדיו זומנו לשימועים לפני פיטורים. השבוע גם נקטו בעיצומי הזדהות עובדי מפעל פריקלאס. בברום מדובר על שביתה כללית, כאשר במפעלים שבהם יש עיצומי הזדהות העובדים מונעים יציאה של סחורות משער המפעל.

קראו עוד בכלכליסט

מפעל תרכובות ברום. 140 עובדים זומנו לשימוע לפני פיטורים, צילום: גיא אסייאג מפעל תרכובות ברום. 140 עובדים זומנו לשימוע לפני פיטורים | צילום: גיא אסייאג מפעל תרכובות ברום. 140 עובדים זומנו לשימוע לפני פיטורים, צילום: גיא אסייאג

ההסתדרות הדגישה בהודעתה כי עובדי מפעלי ים המלח יצטרפו לשביתה הכללית, אם תהיה כזו. בכך מתכוננים הועדים של כיל להפעיל לחץ גדול יותר על ההנהלה כדי שזו תימנע פיטורי 140 העובדים בתרכובות ברום. גם במפעלי ים המלח וברותם אמפרט צפויים קיצוצים בעקבות כוונת ההנהלה לאחד את המטות הלוגיסטיים שלהם.

ארמונד לנקרי, יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח: "עובדי מפעלי ים המלח מתייצבים לצידם של עובדי מפעל תרכובות הברום, מתוך הבנה שכולנו מקשה אחת וחובתנו למנוע מהלך חד-צדדי זה. המסר שלנו להנהלה הוא חד וברור ואני קורא לה לחזור בה מהכוונה לפטר מאות עובדים".

כיל בתגובה: "מפעל כיל נאות חובב מתמודד עם משבר חמור בשווקים הגלובאליים של תרכובות הברום ומעכבי הבעירה. למרות השקעות של למעלה מ-1.5 מיליארד שקל בשנים האחרונות המפעל לא רווחי, לא יעיל ולא תחרותי בעיקר בשל מספר העובדים ועלות שכר העובדים שהיא הגבוהה ביותר בעולם בתעשייה זו, המגיעה ליותר מ-40 אלף שקל בחודש, בממוצע. כיל תפעל לממש את תוכנית ההתייעלות תוך אחריות וכבוד כלפי העובדים שלדאבון הלב יסיימו את עבודתם במסגרת תוכנית ההתייעלות. אנו קוראים לוועד העובדים להפסיק לחבל במאמצי ההתייעלות, ולאמץ התנהגות אחראית כלפי כלל העובדים ועתיד החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות