אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
XLMedia מנהלת מגעים לרכישת TLVMedia לפי שווי של 100 מיליון שקל צילום: שאולי לנדר

בלעדי לכלכליסט

XLMedia מנהלת מגעים לרכישת TLVMedia לפי שווי של 100 מיליון שקל

TLVMedia היתה בדרכה להנפקה בלונדון, אולם התוכנית נגנזה במאי 2014 על רקע חולשת שוק ההנפקות. במקביל TLVMedia ממשיכה לנהל מגעים למכירתה גם עם חברות נוספות

09.02.2015, 19:52 | ניר צליק

חברת הפרסום הדיגיטלי XLMedia נמצאת במגעים לרכישת חברת TLVMedia לפי שווי של 100-50 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". במקביל, מנהלת TLVMedia מגעים לגבי מכירתה גם עם חברות נוספות מתחום המדיה.

TLVMedia לא הצליחה להנפיק בלונדון ובת"א

TLVMedia היתה בדרכה להנפקה בלונדון, אולם התוכנית נגנזה במאי 2014 על רקע חולשת שוק ההנפקות. קודם לכן התכוונה החברה לבצע את ההנפקה בבורסת תל אביב, אולם גם תוכנית זו לא צלחה. בעקבות כישלון ההנפקה פוטרו אז כ־14 עובדים מתוך 40 עובדי TLVMedia.

TLV מתווכת בין מפרסמים לבין אתרים בעלי שטחי פרסום. באמצעות שימוש באלגוריתמים החברה מסוגלת להציע למפרסמים שטחי פרסום מפולחים המותאמים לקהל המשתמשים. לאתרי התוכן החברה מציעה מפרסמים שישלמו סכום גבוה יותר על שטח הפרסום. בנוסף TLV פיתחה טכנולוגיות המאפשרות לה לבצע סחר בין רשתות פרסום שונות ובכך לתפקד גם כמעין בורסת פרסום.

החברה הוקמה ב־2008 על ידי אוהד גליקסמן, המשמש כמנכ"ל החברה ועופר זינגר, המכהן כנשיא החברה. על פי הנתונים האחרונים שפירסמה החברה במצגת ציבורית לפני נסיונות ההנפקה, את 2013 עם הכנסות של 19 מיליון דולר – ירידה של 22% בהכנסות לעומת השנה המקבילה. ה־EBITDA (רווח לפני ריבית מיסים פחת והפחתות) של החברה נחתך ב־50% והסתכם בכ־2.8 מיליון דולר.

 , צילום: שאולי לנדר צילום: שאולי לנדר  , צילום: שאולי לנדר

 

צופה ב־2014 הכנסות של 49.5 מיליון דולר

XLMedia היא חברת שיווק ופרסום דיגיטלי העוסקת בהפניית תנועת משתמשים מערוצי שיווק שונים אל לקוחותיה. החברה הונפקה במרץ 2014 בבורסת לונדון ומאז ביצעה רכישות של מספר אתרי אינטרנט.

בספטמבר 2014 רכשה החברה את EDM הישראלית, הפועלת בתחום המשחקים החברתיים, תמורת סכום של עד 19 מיליון דולר. 

עיקר הפעילות של החברה היא בהפניית משתמשים לאתרים בתחום ההימורים. XLMedia מקבלת עמלה על כל משתמש שהיא מביאה לאתר או מעמלה קבועה, זאת בהתאם לחוזה מול האתר.

בתחילת השנה פירסמה החברה כי היא מצפה לעבור את ציפיות השוק עם הכנסות שנתיות של 49.5 מיליון דולר לפחות ב־2014 ו־EBITDA מתואם של 16.6 מיליון דולר לפחות. הביצועים משקפים צמיחה של כ־43% ו־24% בהתאמה לעומת 2013. שווי השוק של החברה עומד כיום על כ־114 מיליון ליש"ט. הכנסות החברה במחצית הראשונה של 2014 הסתכמו ב־19.9 מיליון דולר, עלייה של 24% לעומת התקופה המקבילה. הרווח תפעולי תזרימי מתואם הסתכם ב־6.4 מיליון דולר, ירידה של 11% לעומת התקופה המקבילה.

מ־XLMedia נמסר בתגובה: "הקבוצה מקבלת מעת לעת פניות רבות מחברות שונות, בארץ ובעולם, בדבר מיזוגים ורכישות. אין אנו נוהגים להתייחס בין אם זה נכון ובין אם זה לא נכון. בכל מקרה, באם יהיה לקבוצה על מה לדווח בנושא היא תדווח לפי הנהלים הקבועים בחוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות