אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה נחמה: "יש לי חשבון ב-HSBC בשוויץ שדווח כחוק"

שלמה נחמה: "יש לי חשבון ב-HSBC בשוויץ שדווח כחוק"

יו"ר בנק הפועלים לשעבר נמנה עם הישראלים שמחזיקים חשבונות בבנק השוויצרי בדו"ח שנחשף השבוע. כמה כסף הוא מחזיק בו?

10.02.2015, 12:00 | תומר גנון ועומרי מילמן

יו"ר בנק הפועלים לשעבר שלמה נחמה, שנמצא כבעל חשבון ב-HSBC השוויצרי, מסר כי הכספים ב-HSBC דווחו לרשויות המס בזמן אמת. מטעמו של שלמה נחמה נמסר: "על אף שאינו מחויב להסברים בענייניו הפרטיים לתקשורת, נחמה אכן החזיק בחשבון בנק ב-HSBC שוויץ שמספרו NES6079, שבו היה מופקד בשנת 2007 סכום של כ- 104 מיליוני דולר ארה"ב".

עוד נמסר כי "החשבון עדיין פעיל. הסכומים שהופקדו בחשבון ופירותיהם דווחו על ידיו כדין בזמן אמת לרשויות המס בישראל, וביכולתו לתמוך את האמור באמצעות אישור רואה חשבון. הסכומים שהופקדו בחשבון הינם חלק של הסכומים שנבעו מעסקת מכר של מניות ואופציות שהיו בקניינו של נחמה, ואשר הושקעו על ידיו במספר חשבונות בנקאיים ובכללם החשבון ב-HSBC וזאת מטעמי שמרנות של פיזור עסקי ותשואות".

קראו עוד בכלכליסט

נחמה שימש כיו"ר הפועלים בין השנים 1998 ל-2007. באותם ימים אחד האנשים החזקים בקבוצת אריסון. במארס 2006 מכר נחמה את כל אחזקותיו בקבוצה תמורת כ-140 מיליון דולר. כיום נחמה הוא בעל השליטה בחברת האנרגיה אלומיי קפיטל, המשקיעה בתחנות פוטו-וולטאיות באירופה ובתחנת הכוח הפרטית דוראד באשקלון.

נחמה החזיק כ-104 מיליון דולר בחשבון בבנק HSBC השוויצרי בשנת 2007. כך עלה ממידע שפרסם הבוקר העיתונאי אורי בלאו מארגון העיתונאים העולמי ICIJ. המידע מתבסס על מאגר מידע שהודלף לארגון, לפיו 6,222 ישראלים החזיקו כ-10 מיליארד דולר בשלוחות של הבנק השוויצרי בז'נבה וציריך בין השנים 1997-2007. נחמה מחזיק בחשבון ב-HSBC עד היום. 

שלמה נחמה. "החשבון עדיין פעיל", צילום: אוראל כהן שלמה נחמה. "החשבון עדיין פעיל" | צילום: אוראל כהן שלמה נחמה. "החשבון עדיין פעיל", צילום: אוראל כהן

לאחרונה נחקר נחמה ברשות המסים בחשד שלא שילם את מלוא המס בגין מכירת דירתו במגדל רוטשילד 1 בתל-אביב תמורת 43 מיליון שקל. הרשות חושדת כי נחמה ביקש וקיבל הטבת מס על המכירה בדמות פטור ממס שבח, כאילו מדובר היה במכירת דירה גמורה (ראויה למגורים). זאת למרות שהיה מדובר לכאורה במכירה של דירה בלתי גמורה, הנחשבת כנכס לצורכי מס ולפיכך לא מקימה זכות לפטור ממס שבח. נחמה טען כי הליך המכירה נעשה בליווי משפטי צמוד וחוות דעת של אנשי מקצוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות