אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי מוכר עד 5% ממניות החברה לישראל צילום: נמרוד גליקמן

בנק לאומי מוכר עד 5% ממניות החברה לישראל

הבנק אמור למכור לפחות כ-9% ממניות החברה לישראל וקנון שפוצלה ממנה, כחלק ממסקנות ועדת הריכוזיות; פנה הערב לכמה גופים מוסדיים והציע להם לרכוש את המניות

10.02.2015, 19:23 | גולן חזני
בנק לאומימוכר עד 5% ממניות החברה לישראל. ל"כלכליסט" נודע כי הבנק פנה הערב לכמה גופים מוסדיים והציע להם לרכוש את המניות. לאומי מחזיק ב-18.13% ממניות החברה לישראל ששווין 1.92 מיליארד שקל כך שהבנק מוכר מניות בהיקף של כחצי מיליארד שקל. המניות נמכרות ב-133 שקל למניה, 5% פחות ממחיר הסגירה היום.

הבנק אמור למכור לפחות כ-9% ממניות החברה לישראל וקנון שפוצלה ממנה, כחלק ממסקנות ועדת הריכוזיות, האוסרות על גוף פיננסי משמעותי להחזיק בגוף ריאלי משמעותי. כמו כן תקנות באזל 3 מחייבות את הבנק לצמצם את אחזקותיו בתאגיד הריאלי. המכירה אמורה להביא לחיזוק ההון של הבנק.

בשלוש השנים האחרונות נפוצות כמה פעמים הערכות כי הבנק עומד למכור את המניות. עם זאת בסופו של דבר נמנע הבנק מהמהלך.

רקפת רוסק-עמינח, צילום: רון קדמי רקפת רוסק-עמינח | צילום: רון קדמי רקפת רוסק-עמינח, צילום: רון קדמי

בחודש שעבר פוצלה החברה לישראל שבשליטת עידן עופר לשתי חברות. החברה לישראל נשארה עם האחזקות בחברת כיל ובז"ן המקומיות, ואילו החברה שפוצלה ונקראת קנון היא חברה שאליה הועברו ההחזקות של החברה לישראל בחברת הספנות צים (32%), בחברת תחנות הכוח איי.סי פאואר (100%), ביצרנית השבבים טאואר (30%), ביצרנית הרכב קורוס (50%) ובאיי.סי גרין (100%), הפעילה בתחום האנרגיה הירוקה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות