אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטפליקס תכיר לקובנים את "בית הקלפים" צילום: netflix

נטפליקס תכיר לקובנים את "בית הקלפים"

חברת הצפייה הישירה תשיק את שירותי שידורי האינטרנט שלה בקובה במסגרת התפשטותה למדינות חדשות. השירות מצריך חיבור לאינטרנט מהיר, המצוי רק ב־5% מהבתים במדינה

10.02.2015, 20:27 | שירות כלכליסט

חברת נטפליקס השיקה השבוע את שירות שידורי התוכן באינטרנט שלה בקובה - כך לפי עיתון "הוושינגטון פוסט". מדובר בחוליה נוספת בשרשרת של חברות אמריקאיות שמסתערות על השוק הקובני ובסימן נוסף להתחממות היחסים בין שתי המדינות.

קראו עוד בכלכליסט

השימוש בשירות יעלה לתושב האי 8 דולר בחודש, בדומה למחיר בארה"ב, קנדה ופוארטו ריקו. ואולם, מדובר בסכום לא מבוטל בעבור מדינה שהמשכורת החודשית הממוצעת בה היא 20 דולר. כניסתה של נטפליקס לשוק הטלוויזיה הקובני מסיימת תקופה של עשרות שנים שבהן לערוץ הממשלתי היה מונופול בתחום.

בגרסה הקובנית של נטפליקס ניתן יהיה למצוא סדרות פופולריות כמו "בית הקלפים" ו"כתום זה השחור החדש" ותכנים נוספים שמיועדים לאוכלוסייה הלטינית.

משפחה קובנית צופה בטלוויזיה. משכורת ממוצעת של 20 דולר בחודש, צילום: אי פי איי משפחה קובנית צופה בטלוויזיה. משכורת ממוצעת של 20 דולר בחודש | צילום: אי פי איי משפחה קובנית צופה בטלוויזיה. משכורת ממוצעת של 20 דולר בחודש, צילום: אי פי איי

עם זאת, לא כל אחד יכול ליהנות משידורי הפקות המקור של נטפליקס, משום שהשירות דורש שימוש באינטרנט בפס רחב ותשלום בכרטיס אשראי — שני אמצעים שאינם מצויים בידיהם של מרבית הקובנים. לפי נתוני הבנק העולמי, רק ב־5% מהבתים במדינה אפשר למצוא תשתית לאינטרנט מהיר.

נטפליקס בעיצומה של התפשטות גלובלית בניסיון לעמוד בקצב של ענקיות האינטרנט אמזון וגוגל, שנוגסות בנתח השוק של שידורי התוכן באינטרנט ושל חברות הכבלים הקלאסיות, שעדיין נחשבות למקור הנפוץ ביותר לצריכת תוכן טלוויזיוני.

לכאורה התפשטותה של נטפליקס לקובה אינה בשורה של ממש לרווחיה. עם זאת, ענקית שידורי האינטרנט השקיעה לא מעט משאבים בהתפשטות למדינות מחוץ לארה"ב, וכניסתה לקובה, גם אם באופן סמלי, מאותתת שהיא לא מפחדת להיכנס גם לשווקים מאתגרים. לצד קובה נטפליקס פועלת ב־50 מדינות ברחבי העולם.

ברבעון הרביעי של השנה החולפת היא הגדילה את מספר המינויים שלה ב־4.33 מיליון ל־57.4 מיליון. לאחרונה הודיעה החברה על כוונתה להנפיק אג"ח בשווי מיליארד דולר כדי לממן יצירת סרטים וסדרות נוספות שיתאימו לשווקים החדשים שהיא פועלת בהם.

"אנחנו שמחים שסוף סוף נוכל להציע את השירות לעם הקובני ולחבר אותו לסיפורים מרחבי העולם", אמר מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס. "לקובה יש יוצרים נפלאים ותרבות של יצירה אמנותית. אנחנו מקווים להציג את היצירות שלהם ל־57 מיליון המשתמשים שלנו", הוא הוסיף.

בתוך כך בכירים בממשל קסטרו הבטיחו להגמיש את ההגבלות על האינטרנט, שהונהגו בשנות החרם על ארה"ב, כך שניתן יהיה להשתמש בשירות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות