אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת נמל אשדוד שוב מאיימים להשבית את העבודה צילום: גיל נחושתן

עובדי חברת נמל אשדוד שוב מאיימים להשבית את העבודה

במכתב ששלח מנכ"ל הנמל יצחק בלומנטל ליו"ר הוועד אבינועם שושן הוא מאשים את הוועד בליבוי יצרים מיותר. לטענתו, שושן איים שאם לא יקוימו הסכמים קודמים "נציגות העובדים תחזור למנהגי העבר ותגרום לשיבושי עבודה"

10.02.2015, 22:43 | ליאור גוטמן

ועד נמל אשדוד פוצץ לפני מספר ימים ישיבה עם הנהלת החברה ואיים בהשבתת הנמל, זאת לאחר שהבטחות בדמות פרמיות משכורת ושיבוצי עבודה הופרו לכאורה על ידי הנהלת הנמל. האיום בשביתה לאחר תקופה ארוכה יחסית של שקט תעשייתי לא עבר בשקט, ובמכתב ששלח מנכ"ל הנמל בפועל יצחק בלומנטל ליו"ר ועד עובדי הנמל אבינועם שושן הוא מאשים את הוועד בליבוי יצרים מיותר. "אין לתלות את ההדרדרות בהתנהגותכם בשום החלטה או התנהלות ניהולית. כל אלה תירוצים כדי להצדיק את השינוי ביחסכם ובהתנהלותכם שלכם. לשיא של בוטות, אגרסיביות, גסות וחוצפה הגיעו הדברים בפגישתנו מיום 3 בפברואר 2015, בה כינה אותי מר שושן בכינויי גנאי שונים כגון 'שקרן' ופוצץ את הישיבה", כותב בלומנטל.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל, צילום: צפריר אביוב   מנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל | צילום: צפריר אביוב מנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל, צילום: צפריר אביוב

לטענתו, בישיבה הזאת ממש "איים שושן" שאם לא יקוימו הסכמים קודמים "נציגות העובדים תחזור למנהגי העבר ותגרום לשיבושי עבודה ושביתות ועל כך אמנם השבתי שגם שביתה של שנתיים לא תביא את ההנהלה להיכנע לסחטנות ולא תגרום לי להסכים לתשלומים בלתי חוקיים, להפרת הסכמי עבודה והמינהל התקין"

בלומנטל תולה את התנהגות הוועד בהחלטה שלא לאפשר ליו"ר הוועד הקודם אלון חסן להכנס לנמל, ומסביר ש"לצערי חל שינוי קיצוני בהתנהגות נציגי העובדים בסמוך מאד לאחר החלטת הנהלת החברה לזמן לשימוע את אלון חסן לאור הכוונה להשעותו מהעבודה. מאותו רגע ואילך שושן מפגין עויינות קשה כלפי ההנהלה, וכלפי במיוחד, אינו משיב לטלפונים, אינו מתאם פגישות ולמעשה "ניתק מגע". אני יכול להבין שבין שושן לחסן קיימים יחסים חבריים לאור הפעילות המשותפת בעבר בנציגות העובדים, אך לא יעלה על הדעת שנימוקים אישיים גרידא יחבלו ביחסי עבודה ובנסיון המשותף להעלותם על דרך המלך", הוא מסכם

כזכור, אתמול (ב) התלונן הוועד שבלומנטל עצמו עסוק בנפוטיזם ולכן כל הטענות שעלו מצד ההנהלה נדחו על ידי הוועד באופן גורף. במכתב תגובה למנכ"ל טען הוועד שבלומנטל בעצמו "ממשיך כמנהגך להטות את העובדות, לספר ולכתוב חצאי אמיתות ולהתהדר בנוצות של "הלוחם ללא חת בעובדים". לא נשתף פעולה עם הניסיון העלוב שלך להסיט את האש מהמחדלים שאתה אחראי להם ומהמינויים השערורייתיים שעשית בנמל. קל מאוד להאשים בכל דבר את אלון חסן ולטעון שהוא הגורם "להתנהגות העובדים", כדבריך. כדי להציב דברים על דיוקם, אנו מבקשים להזכיר לך שכף רגלו של אלון חסן כבר לא דרכה בנמל חודשים רבים ואילו התנהגותך המחפירה ומחדליך מתבצעים בנמל מדי יום ביומו. מכתבך אלינו רצוף באי דיוקים ובחלק מהדברים אתה אף משקר במצח נחושה. במקום לקדם את הנמל, להביא עבודות נוספות ולשפר את התוצאות העסקיות, אתה מבזבז את רוב זמנך על מניפולציות אישיות, נקמות ומאבקי כוח חסרי תוחלת ושלא מן העניין. בשבילנו, עובדי הנמל, הנמל הוא הבית ונעשה הכל כדי לשמור עליו. אתה לעומת זאת מוכן להקריב ולהרוס את מקור פרנסתנו וגאוותנו, כל זאת כדי לשבור את העבודה המאורגנת ועל מנת לרצות את רצונם של אלה שמינו אותך לתפקיד. לא נאפשר לך לעשות זאת וניאבק בך בכל כוחנו!", אומרים בוועד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות