אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון ה-Kill Switch: נמצאה תרופה למגיפת גניבות הסמארטפונים

ניצחון ה-Kill Switch: נמצאה תרופה למגיפת גניבות הסמארטפונים

התקנת Kill Switch, תכונה שמשביתה את הטלפון מרחוק, הפכה את הגניבה לבלתי משתלמת. התוצאות מדברות בעד עצמן: הרכיב צמצם ב-50% את הגניבות בלונדון, ב-40% בסן פרנסיסקו וב-25% בניו יורק

11.02.2015, 13:31 | נמרוד צוק
ההפעלה של פונקציית "Kill Switch" בסמארטפונים שנמכרים בלונדון, ניו יורק וסן פרנסיסקו הביאה לירידה של עשרות אחוזים בגניבות המכשירים בערים אלו, כך עולה מנתונים שפרסמו אתמול רשויות בשלוש הערים. הפונקציה מאפשרת להשבית את המכשיר באופן בלתי הפיך בגישה מרחוק דרך הרשת הסלולרית במקרה של גניבה, וכך הופכת אותו לחסר תועלת עבור הגנבים.

קראו עוד בכלכליסט

הירידה החדה ביותר היתה בלונדון, שם נחתך מספר הגניבות למחצית בחודשים האחרונים, לדברי ראש העיר בוריס ג'ונסון. בסן פרנסיסקו ראו הרשויות ירידה של 40% בגניבות מכשירי האייפון במהלך 12 החודשים שחלפו לאחר שאפל החלה להפעיל את הפונקציה עבור המכשירים שנמכרים בעיר בספטמבר 2013. בניו יורק היתה ירידה של 25% בגניבות מכשירי האייפון באותה התקופה.

הגניבה משתלמת פחות. אילוסטרציה הגניבה משתלמת פחות. אילוסטרציה הגניבה משתלמת פחות. אילוסטרציה

הצעת חוק חדשה של מדינת קליפורניה שתחייב את כל היצרניות להפעיל Kill Switch במכשירים שנמכרים במדינה מצויה עדיין בשלבי חקיקה ועוד לא נכנסה לתוקף, אבל חלק מהיצרניות החלו להציע את היכולת הזו באופן וולנטרי, דבר שמביא לירידה בשיעור הגניבות בכל המדינה, אמר לרויטרס התובע הכללי של קליפורניה, ג'ורג' גאסקון. "תעשיית הסלולר מוציאה כל הזמן שפע של חידושים טכנולוגיים, אבל האפשרות למנוע מהלקוחות שלה להפוך למטרה של פשיעה אלימה היא הטכנולוגיה הכי מגניבה שהם יכולים לפתח", הוא אמר.

כמחצית מכל הגניבות

גניבות הסמארטפונים הן מכת מדינה בארה"ב ובמדינות אחרות: 1.6 מיליון מכשירים נגנבו מידי קורבנות אמריקאים במהלך 2012, ומחצית מכלל העבירות הפליליות המדווחות בסן פרנסיסקו הן גניבות מכשירים סלולריים. כמה מדינות בארה"ב נמצאות כיום בתהליך אישור חוקים שיחייבו התקנת Kill Switch וכאלו שמציעים צעדים נוספים לצמצום התופעה, כאשר במינסוטה עבר חוק כזה בשנה שעברה.

מערכות ההפעלה במכשירי אייפון ואנדרואיד כוללות אפשרות מובנית להפעלת הטכנולוגיה, כאשר מיקרוסופט צפויה להוסיף אותה לווינדוס פון בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה. ההעברה שלה למצב פעיל, עם זאת, היא אפשרות שחלק מהיצרניות מותירות להחלטת המשתמש כאשר המכשיר נמכר כשהיא אינה מופעלת, וברשויות החוק של שלוש הערים מנסים לשכנע את החברות להפוך אותה לזמינה כברירת מחדל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
ל-6 ו7, לא הבנתם בכלל את הכוונה, מה שאתם מדברים עליו לא דומה, קרוב, אבל לא בדיוק!
מה ש6 דיבר עליו, הוא נעילת המכשיר או מחיקת המידע, אבל בנעילה הזאת עדיין (מי שמבין - לא כמו כותב תגובה 6) אפשר להכנס לrecovery של המכשיר ולמחוק את כל המידע ואז הטלפון לא נעול בכלל, מוגדר כמכשיר חדש ללא חשבון GMAIL וכל מה שצריך הוא להגדיר חשבון ולהתחיל להשתמש. מה שמחיקת המידע המתבצעת דרך השיטה המתוארת בסרטון של 6, היא פשוט מחיקת המידע, ממש כמו שעושים בRECOVERY (רק באופן אוטומטי, בלחיצת כפתור), ואז שוב מגיעים לאותו המצב של טלפון "חדש" ורק צריך להגדיר חשבון ולהתחיל להשתמש. מה שמדובר עליו בKILL SWITCH המתואר בכתבה הוא ביטול היכולת של המכשיר להתחבר לרשת הסלולרית וכך להפוך אותו מטלפון לסתם מכשיר שיש לו wifi אבל בפירוש לא יכול לשמש כטלפון, ואז אין טעם בגניבתו כי לא יוכל לשרת את המטרה לשמה הוא נבנה.
קצת לדייק בעובדות , לא יזיק להבין במה מדובר  |  12.02.15
לכל התגובות