אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מפספס: לברון ג'יימס יחתום על חוזה לשנה בלבד כדי להרוויח כ-35% יותר בחוזה הבא צילום: רויטרס

לא מפספס: לברון ג'יימס יחתום על חוזה לשנה בלבד כדי להרוויח כ-35% יותר בחוזה הבא

כוכב קליבלנד קאבלירס מבצע כמה מהלכים חכמים כדי לחתום על חוזה שיבטיח לו את ההכנסה המקסימלית מעונת 2016/17

11.02.2015, 15:29 | שירות כלכליסט

בתקשורת באוהיו מדווחים שלברון ג'יימס הולך לחתום על חוזה חדש, אך מהדיווחים עולה כי כוכב הקאבלירס מבצע מהלכים חכמים כדי למקסם את פוטנציאל ההכנסות שלו. לברון בחר שלא לחתום בקיץ האחרון על חוזה של 9 ספרות, אלא חתם עם הקליבלנד קאבלירס על חוזה לשנתיים בשווי 42.2 מיליון דולר שכולל אופציה לעזוב לאחר העונה הנוכחית. 

קראו עוד בכלכליסט

ג ג'יימס. ירוויח יותר מ-21 מיליון דולר בשנה הבאה | צילום: אם סי טי ג

לפי הדיווחים, לברון מתכוון לממש את הזכות לעזוב בקיץ הקרוב. מבחינה טכנית הוא ייחשב לשחקן חופשי, אך בפועל הוא לא יילך לשום מקום. בארה"ב מדווחים  שלברון מתכוון מיד לחתום על חוזה נוסף לשנה אחת עם הקבוצה. בקצרה, הוא מתכוון לבטל את החוזה שלו לעונת 2015-16 ולהחליף אותו עם חוזה חדש לשנה אחת. תוך כדי, הוא ירוויח 1.7 מיליון דולר נוספים. המהלך הגיוני מנקודת מבט פיננסית.

לפי החוזה הנוכחי, לברון צפוי להרוויח 21.6 מיליון דולר בעונת 2015-16. כשהוא חתם על החוזה בקיץ שעבר, זה היה הסכום המקסימאלי שהוא יכול היה להשיג. החוזה המקסימאלי של לברון עומד על 35% מתקרת השכר של הקבוצה לעונת 2014-15, עם עלייה שנתית של 4.5%.

בכך שלברון מוותר על הארכת החוזה לעונה הבאה הוא מאפשר לעצמו לחתום מחדש על חוזה עם סכום מקסימאלי גבוה יותר תחת אותם התנאים
(35% מתקרת השכר). אולם מכיוון שהתקרה של העונה הבאה תהיה גבוהה באופן משמעותי מזו בעונה הנוכחית, השכר המקסימאלי של הכוכב בקיץ הבא יוכל להיות גבוה יותר מהשכר המקסימאלי שלו בקיץ האחרון.

גם אם יקרה משהו מטורף, ותקרת השכר לא תעלה בשיעור המצופה, החוקים מבטיחים ללברון העלאה של 5% לעומת השכר שלו העונה, זאת אם יחתום על חוזה מקסימאלי חדש. כך שבכל זאת הוא ירוויח יותר מהעלאה של 4.5% שמובטחת לו בחוזה הנוכחי.

בדרך כלל שחקני NBA לא חותמים על חוזים לשנה מסוג זה. מרבית החוזים הם מבוטחים, כך שעבור מרבית השחקנים המהלך החכם הוא לבחור בכסף המובטח כל עוד הם יכולים. אבל מבחינת לברון, שמרוויח יותר מהחוזה המקסימאלי ולא סבל מיותר מדי פציעות לאורך הקריירה, זה בהחלט סיכון ששווה לקחת, במיוחד לאור היתרון הפיננסי שמלווה את החתימה על חוזה מקסימאלי ב-2016.

לברון מוציא 1.7 מיליון דולר מהקבוצה עכשיו ומכין עצמו לעוד כסף כשחוזה הטלוויזיה החדש יעלה בצורה משמעותית את השווי של החוזים המקסימאליים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לא חכם בכלל
הוא כבר בגיל בו הפציעות הולכות ונהיות יותר תדירות. הוא עלול למצוא את עצמו מושבת לזמן רב ולמרות שעדיין כל הקבוצות יקפצו עליו, הן בטח לא ישלמו סכום מקסימאלי, או לא יהיו מוכנות לשלם סכום מקסימאלי בזמן שהוא פצוע. בכלל, רוב הכסף שלו הוא לא מהחוזה, אלא מפרסומות. עדיף לו לנסות לשריין קריירה ארוכה כמה שיותר. בחוזה ארוך טווח יהיה לו גם קל יותר לדרוש ירידה יותר גדולה בכמות הדקות למשחק, מה שיפחית את סיכוייו להיפצע.
יואב  |  13.02.15