אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סיסקו לפייסבוק ו-VMware: "אנחנו נמחץ אתכם" צילום: רמי חכם

מנכ"ל סיסקו לפייסבוק ו-VMware: "אנחנו נמחץ אתכם"

אחרי פרסום הדוחות החיוביים של סיסקו, הצהיר מנכ"ל החברה, ג'ון צ'יימברס כי אין בכוונתו לשחק בהגינות. אם את פייסבוק הוא מתכנן למחוץ, צ'יימברס גם הודיע ל-VMware כי הוא "ייהנה לנצח" אותה

12.02.2015, 15:31 | רפאל קאהאן

פרסום הדו"חות הרבעוניים המצויינים של סיסקו היוותה הזדמנות עבור ג'ון צ'יימברס לשלוח איומים לא מרומזים לכיוון החברות שלדעתו הכי מאיימות על חברת התקשורת הוותיקה. את החץ הראשון והאלים ביותר ירה צ'יימברס לעבר מארק צוקרברג. "אני ארסק אתכם", פנה ואמר לכיוון אנשי פייסבוק.

קראו עוד בכלכליסט

אבל לא רק פייסבוק זכו להיכנס לרשימת החיסול של צ'יימברס, גם חברת הווירטואליזציה VMware השייכת ל-EMC, נכללה בה. "את VMware", אמר צ'יימברס, "אני אהנה לנצח" (המונח המדוייק היה beating, שמשמעו גם לחבוט - ר"ק), תוך שהוא מחייך לקהל.

ג ג'ון צ'יימברס מנכ"ל סיסקו | צילום: רמי חכם ג

האיומים האלה עלולים להישמע כמו עוד דרך למשוך תשומת לב, אך מאחורי האמירות הללו מסתתר מאבק על עתיד עולם תקשורת הנתונים ולב עסקיה של סיסקו. פייסבוק שהיא כיום עם גוגל חברת האינטרנט הגדולה בעולם, היא גם הצרכנית הגדולה ביותר של ציוד תקשורת.

ציוד התקשורת הזה נמכר לרוב החברות על ידי סיסקו במחירים גבוהים. על מנת להוזיל את עלויותיה, פייסבוק יזמה פרויקט שנקרא OCP במסגרתו היא מפתחת ציוד תקשורת מבוסס קוד פתוח. הרעיון הוא שכל השותפות בפרויקט יוכלו להשתמש בציוד הזה לצרכיהן תוך צמצום עלויות - מה שכמובן על הדרך פוגע בסיסקו.

את VMware צ'יימברס תוקף כי היא מנסה לחדור לשוק התקשורת דרך טכנולוגיה חדשה הנקראת SDN, או רשתות מבוססות תוכנה. כמובן שמדובר במוצר שגם מוזיל עלויות, אבל בנוסף, בגלל שלסיסקו יש מוצר כזה בדיוק, היא תופסת את VMware כאיום משמעותי משתי סיבות. הראשונה היא של-VMware יש דריסת רגל בעולם המחשוב הארגוני דרך מוצרי הווירטואליזציה שלה, והשנייה היא שלחברה האם שלה EMC, יש עניין בכך שסיסקו הפכה לשותפה בכירה של מתחרתה הגדולה בתחום אחסון הנתונים NetApp.

ג'ון צ'יימברס אם כך, סימן את המטרות הבאות של סיסקו. אבל עם כל הכבוד ליכולות של סיסקו, עדיין מדובר בחברה שצריכה כעת להתמודד מול שני יריבים, נוסף על אלה המסורתיים שלה כמו אלקטל, נוקיה, HP וחברות התקשורת הסיניות כגון חואווי ו-ZTE. ומלחמה במספר חזיתות במקביל היא אתגר לא פשוט גם עבור חברה גדולה וחזקה כמו סיסקו.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות