אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
72% מהדירקטורים: להגביל שכר הבכירים ל-3.5 מיליון שקל בשנה

72% מהדירקטורים: להגביל שכר הבכירים ל-3.5 מיליון שקל בשנה

כך עולה מסקר של פאהן קנה ניהול בקרה - בו השתתפו 54 דירקטורים שיושבים בוועדות ביקורת של כ-150 חברות ציבוריות בישראל. 60% מהדירקטורים דיווחו כי הרגולציה הקיימת מסייעת להם לבצע את תפקידם

13.02.2015, 09:07 | גיל קליאן

סקר דירקטורים חברי ועדות ביקורת בנושא רגולציה בחברות ציבוריות בישראל שערכה חברת פאהן קנה ניהול בקרה, חברה בת של פירמת רואי החשבון פאהן קנה ושות' Grant Thornton Israel , מגלה כי גם הדירקטוריונים בעד הגבלות שכר. בסקר השתתפו 54 דירקטורים שיושבים בוועדות ביקורת של כ-150 חברות ציבוריות בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

72% מהדירקטורים שהשתתפו בסקר סבורים שצריך להגביל את עלות שכר הבכירים בכלל החברות ציבוריות ל-3.5 מיליון שקל בשנה - כפי שקבע משרד האוצר בעניין הגופים המוסדיים במהלך שנת 2014. מחצית מהדירקטורים (50%) סבורים כי תיקון 20 לחוק החברות (שחייב את החברות הציבוריות לפרסם מדיניות שכר) שיפר את היחס בין תגמול המנהל לביצועי המנהל בחברה.

72% מהדירקטורים שהשתתפו בסקר טענו כי ישנו עודף רגלטורי על החברות הציבוריות בישראל. למרות תחושת עודף הרגולציה בקרב הדירקטורים לא כולם מרגישים שמדובר בעניין שלילי דווקא. 60% מהדירקטורים דיווחו כי הרגולציה הקיימת מסייעת להם לבצע את תפקידם כדירקטורים, ו- 53% מהם השיבו כי הרגולציה על החברות הציבוריות בישראל תורמת לביטחונם של המשקיעים.

נתון מעניין נוסף שעולה מהסקר הוא שמעל רבע מהדירקטורים (28%) מדווחים כי החברה הציבורית בה הם מכהנים כדירקטורים שקלה או שוקלת מחיקה מהמסחר בת"א עקב עומס רגולטורי.

יוסי גינוסר, מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה יוסי גינוסר, מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה יוסי גינוסר, מנכ"ל פאהן קנה ניהול בקרה
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות