אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד פישמן ונצ'רס: החזירו דמי תפעול בסך 2.2 מיליון שקל שהועברו ללא אישור צילום: גלעד קוולרצ'יק

תביעה נגד פישמן ונצ'רס: החזירו דמי תפעול בסך 2.2 מיליון שקל שהועברו ללא אישור

התביעה מתייחסת לסכומים שנגבו בחברה הבת תמיר הון וטוענת כי מדובר בהעברה לא חוקית מאחר שלא הועברה לאישור אסיפת בעלי המניות

14.02.2015, 10:27 | גולן חזני
שלושה בעלי מניות של חברת תמיר הוןהבורסאית הגישו תביעה נגזרת נגד החברה בעלת השליטה בה - פישמן ונצ'רס שבשליטת אלדד תמיר - ושישה דירקטורים, בטענה כי העבירו דמי תפעול בסך 2.2 מיליון שקל שלא כדין וללא אישור נדרש של אסיפת בעלי המניות של החברה.

דניאל פרידמן, חברת אורקום אסטרטגיות שבבעלות אורן חלפון, והראל דניאל בן-ישי, הגישו את התביעה לבית המשפט המחוזי באמצעות עורכת הדין שירן בן-עזרא. הם טוענים כי הסכם התפעול של תמיר הון עם תמיר פישמן ונצ'רס פועל למעשה מה-5 בפברואר 2013 בצורה לא חוקית, שכן החברה הסתפקה באישור הדירקטוריון ו-ועדת הביקורת שלה, להארכת ההסכם, בעוד שבפועל אמורה היתה להביא אותו לאישור אסיפת בעלי המניות. תמיר הון טוענת כי לא נדרש אישור כזה מאחר שבחברה אין בעל שליטה מרגע שפג הסכם הניהול, שהיה בתוקף משנת 2000 עד תחילת 2013. לפיכך, לפי החברה, התקשרות החברה בעסקה חריגה עם פישמן אינה טעונה אישור של האסיפה הכללית.

התובעים טוענים שהיות ששלושה דירקטורים מבין השישה היו מטעמה של פישמן שעמה נחתם הסכם למתן שירותי תפעול ואדמיניסטרציה החל מפברואר 2013, הרי שהחברה היא בעלת שליטה לכל דבר בתמיר הון, מה גם שהמנכ"ל מיכל אליאס כיהן כשותף מנהל של תמיר פישמן ונצ'רס. הם דורשים לראות בהסכם התפעול עסקת בעלי עניין, להביא אותה לאישור אסיפת בעלי המניות כולם, ולהחזיר לחברה את דמי תפעול שניגבו בסך 2.2 מיליון שקל כאמור.

בתביעה מצויין כי משנת 2000 ועד 2013 משכה תמיר פישמן ונצ'רס דמי ניהול של 53 מיליון שקל מהחברה.

אלדד תמיר, צילום: גלעד קוולרצ אלדד תמיר | צילום: גלעד קוולרצ'יק אלדד תמיר, צילום: גלעד קוולרצ

מתמיר פישמן נמסר: "ההתקשרות בין תמיר פישמן ותמיר הון נעשתה בהתאם למקובל ובליווי ואישור משפטי. השירותים שניתנו לתמיר הון ניתנו בתנאי שוק הוגנים ואף נמוכים מהעלויות המקובלות בשוק. בנוסף לכך, חשוב לציין כי יו"ר החברה ומנכ"ל החברה אינם מקבלים כל תמורה עבור תפקידם. תמיר פישמן פועלת ללא לאות למען הצלחת תמיר הון ותמשיך לפעול כך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות