אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: המייסדים פייג' וברין מתכוונים למכור מניות בסך 4.4 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

גוגל: המייסדים פייג' וברין מתכוונים למכור מניות בסך 4.4 מיליארד דולר

המכירה תתבצע על פני השנתיים הקרובות, ולאחר ביצועה זכויות ההצבעה שלהם יצטמצמו ל-52% וזאת בהשוואה ל-54.6% כיום

14.02.2015, 11:19 | שירות כלכליסט

מייסדי גוגל, לארי פייג' וסרגיי ברין, מתכוונים למכור מניות בשווי נוכחי של 4.4 מיליארד דולר במהלך השנתיים הקרובות, כך לפי מידע שנמסר אתמול (ו') לרשות ני"ע בארה"ב. לאחר המהלך יישאר לשניים מרחב קטן בלבד לביצוע מכירות נוספות של מניות, זאת אם ברצונם להמשיך ולשמור על השליטה המשותפת בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

בפיננשל טיימס מדווח כי תוכנית מכירת המניות, שנחשפה במסמכים שהוגשו לרשות ני"ע (SEC), תותיר בידי מייסדי גוגל כמחצית מהמניות שהחזיקו ביום הנפקת החברה ב-2004. עם זאת, המניות המשותפות שיישארו אצל השניים יהיו שוות קרוב ל-45 מיליארד דולר. התוכנית מהווה למעשה הארכה של תוכנית קיימת שהסתיימה בסוף ינואר.

 

סרגיי ברין ולארי פייג סרגיי ברין ולארי פייג' | צילום: בלומברג סרגיי ברין ולארי פייג

נכון ל-30 בינואר, החזיקו ברין ופייג' ב-44.6 מיליון מניות מסוג B, וכן 44.6 מיליון מניות מסוג C, שהן מניות ללא זכויות הצבעה. לפי התכנית שהוגשה, הם מתכוונים למכור 4 מיליון מניות B, שיומרו אוטומטית למניות A לאחר המכירה, ועוד 4 מיליון מניות C. כלומר יישארו בידיהם 40.6 מיליון מניות B ו-40.6 מיליון מניות C.

המניות של גוגל נסחרות היום ברמה של 550 דולר למניה, כך שמכירת 8 מיליון המניות המתוכננות תיתרגם ל-4.4 מיליארד דולר. התוכנית שהוגשה לרגולטור לא מפרטת מתי בדיוק תתבצע המכירה, אך היא צפויה להימשך לאורך זמן כדי למזער את ההשפעה על השוק.

ברין ופייג' שומרים על השליטה בגוגל באמצעות מעמד מיוחד של מניות שמעניק להם 54.6% מזכויות ההצבעה. אולם לאחר המכירה המתוכננת, זכויות ההצבעה שלהם יצטמצמו ל-52%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות