אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי מעניקה למורי ארקין רוח גבית במחלוקת עם חזי ניסן צילום: בועז אופנהיים

אנטרופי מעניקה למורי ארקין רוח גבית במחלוקת עם חזי ניסן

חברת הייעוץ למוסדיים ממליצה לאשר הקצאה פרטית של 700 אלף מניות מדיקל קומפרישין לבעלת השליטה אקסלמד למרות התנגדותה של ניסן תעשיות שמצדדת בהנפקת זכויות

15.02.2015, 07:58 | גולן חזני

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה לגופים המוסדיים לאשר את ההקצאה הפרטית של 700 אלף מניות לבעלת השליטה במדיקל קומפרישין, אקסלמד שבבעלות מורי ארקין ואורי גייגר. לעומת זאת מתנגדת אנטרופי לאישור תנאי העסקתו של המנכ"ל החדש, האמריקאי טים מקארתי. "אנו מוצאים את ההקצאה הפרטית כמהלך שנועד להבטיח גיוס הון משמעותי לחברה, דבר שהנו הכרחי להבטחת פעילותה כעסק חי", מציינים באנטרופי. 

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה התפתח במדיקל מאבק בין שני בעלי המניות הגדולים, אקסלמד (24.4%) וניסן תעשיות (11.4%) שבשליטת חזי ניסן, שמתנגד להקצאה הפרטית בטענה שאקסלמד צריכה לבצע את הרכישה באמצעים אחרים כמו הצעת רכש, וכי היא מנצלת את המחיר הנמוך להגדיל את אחזקותיה ולהשתלט על מדיקל.

מדיקל שמפתחת מכשיר רפואי לשיפור זרימת הדם נקלעה למצוקה תזרימית כשבקופתה 9 מיליון שקל לעומת הוצאות תפעוליות של 50-30 מיליון שקל בשנה.

מדיקל מתכננת שני סבבי גיוס בהקצאה הפרטית בתנאי שיתאפשר לה להגדיל את אחזקתה שעומדת כיום על כ־15 מיליון מניות ב־700 אלף מניות. סבב ראשון של עד 17.45 מיליון שקל והשני כהשלמה לסך של 28.4 מיליון שקל. אקסלמד התחייבה להזרים 4.3 מיליון שקל בסבב הראשון ו־6.8 מיליון שקל בשני. ההקצאה תיעשה לפי מחיר משוער של 9.8 שקלים למניה שנסחרת כיום במחיר של 80 אגורות למניה ולפי שווי נוכחי של 48.6 מיליון שקל.

הסיבה שבגללה אקסלמד מקדמת הקצאה פרטית ולא הנפקת זכויות נעוצה בחוק החברות, שקובע כי אם אחזקתו של גוף מסוים בחברה עולה על 25% כתוצאה מהנפקת זכויות, אזי המניות שרכש במסגרת ההנפקה ייחשבו רדומות. באנטרופי מציינים כי לאקסלמד אין אינטרס להזרים כסף תמורת מניות רדומות.

אנטרופי ממליצה גם שלא לאשר את תנאי השכר של מקארתי שכולל רכיב קבוע בעלות של 1.4 מיליון שקל לשנה, וטוענת שאף שהשכר עומד במדיניות התגמול, הרי שלאור תוצאות החברה והערת העסק החי בדו"חותיה, השכר איננו עומד בהלימה ליכולות החברה ותוכניותיה העתידיות. אנטרופי ממליצה לחברה להגדיל את רכיב המענק בשכר שעומד על 390 אלף שקל בשנה ומהווה כשליש מהרכיב הקבוע וממליצה לאשר סעיף אחר בשכר — מענק מיוחד של עד 500 אלף דולר במקרה של הנפקה או מכירת החברה לפי שווי של 100 מיליון דולר. מדיקל ציינה בפני אנטרופי כי התנגדותה לתנאי שכרו של מקארתי עלולה להוביל לכך שהוא יסרב לקבל על עצמו את תפקיד המנכ"ל.

מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין | צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות