אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועדון הספורט גלאטסראיי ימכור 14% מקבוצת הכדורגל שלו לאוהדים

מועדון הספורט גלאטסראיי ימכור 14% מקבוצת הכדורגל שלו לאוהדים

המועדון הטורקי מנהל מגעים למכירת חלק מפעילותו ל-15 אלף אוהדים, כדי להגביר את המעורבות שלהם בקבוצה. בעקבות ההכרזה על המגעים טיפסו מניות הקבוצה בשיעור הגבוה ביותר זה 16 חודשים

15.02.2015, 14:47 | שירות כלכליסט

מועדון הספורט הטורקי גלאטסראיי מנהל מגעים למכירת 14% מקבוצת הכדורגל שלו ל-15 אלף אוהדים, כדי להגביר את המעורבות שלהם בקבוצה, כך טוענת מזכ"לית המועדון אברו קוקסאל. בעקבות ההכרזה על המגעים, טיפסו מניות הקבוצה בשיעור הגבוה ביותר זה 16 חודשים. 

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי כדורגל טורקי. יגייסו כך 22 מיליון יורו, צילום: רויטרס אוהדי כדורגל טורקי. יגייסו כך 22 מיליון יורו | צילום: רויטרס אוהדי כדורגל טורקי. יגייסו כך 22 מיליון יורו, צילום: רויטרס

בראיון שהעניקה קוקסאל במהלך כנס פיננסים בכדורגל שנערך בציריך, היא ציינה כי המכירה תעלה את שיעור המניות שנמצאות בידי הציבור ל-45%, ותוביל לגיוס של 22 מיליון יורו (25 מיליון דולר). לדבריה, גלאטסראיי, שצברה חוב של 350 מיליון לירה טורקית (140.8 מיליון דולר), עשויה להשתמש במכירה למימון פעילות מחלקת הכדורגל שלה או כדי לכסות חלק מהחובות שצברה. "אנחנו לא בלחץ, ולא במצב של חדלות פירעון", היא הבהירה.

המניות טיפסו ב-5.4% בסגירה ביום חמישי באיסטנבול, זאת לאחר שהתחזקו ב-7.6%, השיעור הגבוה ביותר מאז אוקטובר 2013. קוקסאל הדגישה כי זו צפויה להיות הפעם הראשונה שהקבוצה מקיימת מכירת מניות באופן בלעדי רק לחברים. ההגבלה על מכירות נוספות שהטילו הרגולטורים במדינה מסתיימת החודש.

החברות במועדון מוגבלת לספורטאים לשעבר, בוגרי בית הספר של גלאטסראיי ואנשים שקיבלו שתי המלצות מחברים קיימים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות