אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני ישראלים נאשמים בעוקץ של קבוצת הכדורגל הצרפתית מארסיי צילום: שאטרסטוק

שני ישראלים נאשמים בעוקץ של קבוצת הכדורגל הצרפתית מארסיי

על פי כתב האישום שהוגש היום לבית המשפט, טומי בלאיש ורוברט בלחסן עקצו חברות צרפתיות ב-1.76 מיליון יורו. אחד מהם התחזה לסוכנו של שחקן כדורגל חדש שהועבר לקבוצת מארסיי ודרש עבורו תשלום

15.02.2015, 14:24 | זוהר שחר לוי

כתב אישום שהוגש היום (א') נגד תושב תל אביב טומי בלאיש (34) ותושב הרצליה רוברט בלחסן (55) מתאר כיצד עקצו לכאורה חברות צרפתיות בשנה האחרונה בסכום כולל של 1.76 מיליון יורו.על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בת"א, השניים התחזו לעורכי דין, סוכני שחקנים ואנשי עסקים, ובין יתר הונו ב-800 אלף דולר את קבוצת הכדורגל הצרפתית מארסיי. 

שחקני מארסיי חוגגים עם אוהדי הקבוצה. העוקץ עלה להם 800 אלף דולר, צילום: אי אף פי שחקני מארסיי חוגגים עם אוהדי הקבוצה. העוקץ עלה להם 800 אלף דולר | צילום: אי אף פי שחקני מארסיי חוגגים עם אוהדי הקבוצה. העוקץ עלה להם 800 אלף דולר, צילום: אי אף פי

כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד עפרה קרמני-אוטולנגי מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) מייחס לנאשמים, בין השאר, עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עשיית פעולה ברכוש אסור, והתחזות לאדם אחר. בית המשפט המחוזי בתל אביב האריך את מעצרם של השניים עד להחלטה אחרת.

על פי כתב האישום, במהלך 2014 קשרו בלאיש ובלחסן קשר עם גורמים נוספים על מנת לרמות חברות בצרפת. לשם כך, שכרו השניים משרד בהרצליה תחת שמו של איש קש, והתקינו במחשבים שלהם תוכנה שמאפשרת להם להתקשר לצרפת באופן שמסתיר את מקור השיחה מישראל. נוסף על כך, יצרו השניים כתובות דואר אלקטרוני בשרתים בחו"ל שנחזות להיות כתובות של בעלי תפקידים בחברות צרפתיות. 

קראו עוד בכלכליסט

השניים נאשמים בכך שאספו באופן שיטתי מידע פיננסי ומידע אודות בעלי תפקידים במאות חברות בצרפת, שאותם ביקשו להונות. במהלך 2014, כך נטען בכתב האישום, פנו הנאשמים אל חברות שונות בצרפת בדרישה לביצוע העברות כספים בהיקף כולל של כ-3.5 מיליון יורו, באמצעות הצגת מסמכים מזויפים. בסופו של דבר, קיבלו השניים לידיהם לא פחות מ-1.76 מיליון יורו.

שלחו למרסיי חשבונית מזויפת של סוכן השחקנים

אחד האישומים בכתב האישום נוגע, כאמור, לקבוצת הכדורגל הצרפתית אולימפיק מרסיי. על פי הנטען, שני הנאשמים עקצו את הקבוצה בכ-800 אלף יורו.

לפי המתואר בסעיף אישום זה, העוקץ התבסס על הגעתו של שחקן כדורגל חדש לקבוצה בקיץ 2014, שתמורתו נדרשה מרסיי לשלם. אחד הנאשמים התקשר להנהלת החשבונות של הקבוצה והציג את עצמו כסוכן של השחקן. הוא טען כי פרטי הבנק שהועברו קודם לכן הינם שגויים וכי יעביר לקבוצת הכדורגל חשבונית לתשלום עם הפרטים הנכונים.

בהמשך, כך נטען, השניים זייפו חשבונית הנחזית לחשבונית של הסוכן ושלחו אותה באמצעות דואר אלקטרוני מזויף. בהתבסס על חשבונית זו העבירה קבוצת הכדורגל את הסכום לידי הנאשמים.

בין היתר, מייחס כתב האישום לנאשמים גם עבירות של שיבוש והשמדת ראיות. על פי הנטען בכתב האישום, בסוף דצמבר, לאחר שחשדו השניים כי מעשיהם נחשפו, הגיע בלאיש עם אדם נוסף למשרד בהרצליה, מחק את תוכן המחשבים במקום ופינה את המשרד מציוד וממסמכים.

 חקירת הפרשה נוהלה בלהב 433 בשיתוף פעולה של חטיבת המודיעין, יחידת הסייבר הארצית בלהב 433 ויחידת יהלום של רשום המיסים.

בלאיש מיוצג על ידי עו"ד ערן צלניקר ובלחסן מיוצג על ידי עורכי הדין ז'ק חן וגיל דחוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות