אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ולדימיר פוטין הוא האיש העשיר בעולם  - שווה 200 מיליארד דולר" צילום: איי פי

"ולדימיר פוטין הוא האיש העשיר בעולם - שווה 200 מיליארד דולר"

ביל בראודר, שהיה המשקיע הזר הגדול ברוסיה, מעריך כי פוטין השקיע את 10 השנים הראשונות שלו בשלטון בגניבה של כמה שיותר כסף. "כל ההון שלו נמצא בנכסים, בחשבונות בנק שוויצריים, מניות וקרנות גידור"

16.02.2015, 11:41 | שירות כלכליסט
ביל בראודר, מנהל קרן הגידור הרמיטאג' קפיטל מנג'מנט, ומי שבעבר היה המשקיע הזר הגדול ביותר ברוסיה, מעריך כי הונו של הנשיא ולדימיר פוטין עומד על 200 מיליארד דולר, כך שהוא למעשה האדם העשיר ביותר בעולם. לשם השוואה, באופן רשמי ביל גייטס מוגדר כאדם העשיר בעולם, בזכות שווי הון של 79 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ולדימיר פוטין , צילום: אי פי אי ולדימיר פוטין | צילום: אי פי אי ולדימיר פוטין , צילום: אי פי אי

פוטין, לשעבר קצין בקג"ב נבחר לראשות ממשלת רוסיה באוגוסט 1999. "אני מאמין שהונו עומד על 200 מיליארד דולר. לאחר 14 שנים בשלטון ברוסיה, בהתחשב בכמות הכסף שהמדינה הרוויחה ובכמות הכסף שלא הוציאו על בתי ספר, כבישים ובתי חולים וכן הלאה", אמר בראיון שהעניק לרשת CNN. "כל הכסף שלו נמצא בנכסים, בחשבונות בנק שוויצרים, מניות וקרנות גידור שמנוהלות עבור פוטין ובני בריתו". בין 2001 ל-2007, הכלכלה הרוסית התרחבה בשיעור ממוצע של 7% בשנה, והתמ"ג צמח פי 6. הטענה של בראודר ושל מומחים נוספים היא שפוטין דאג שהוא וחבריו יתעשרו מאוצר המדינה.

לטענתו של בראודר, פוטין השקיע את 8-10 השנים הראשונות שלו בשלטון "בגניבה של כמה שיותר כסף. וחלק מהאנשים, כולל אני עצמי, מאמינים שהוא האדם העשיר ביותר בעולם, או לפחות אחד מהאנשים העשירים ביותר, בזכות מאות מיליארדי דולרים שנגנבו מרוסיה".

בראודר התייחס בראיון גם לנושא השליטה ברוסיה. "מבנה הכוח ברוסיה הוא פשוט – למי שיש את הכוח לעצור אנשים הוא האדם שבשליטה. כך שפוטין הקיף עצמו בחבורה של גברים שיש להם הכוח לעצור אנשים. זה לא משנה כמה האדם עשיר, אם אפשר לעצור אותו, לשלוח אותו לכלא ולשלול ממנו את הכסף שלו. מי שעושה זאת הוא האדם החזק ביותר ברוסיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

57 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
52 אתה כל כך נאיבי
פוטין לחץ על אלישר אוסמנוב ולטיקון לא נשארו הרבה ברירות. אם הוא לא יציית אז במקרה הטוב הוא כבר לא יכנס לרוסיה יותר ובמקרה הפחות טוב "יטפלו" בו. אבל מה הקשר בין אוסמנוב לפוטין? אין שום קשר. לפוטין יש הרבה מאוד כסף (כנראה שזה אפילו יותר ממאתיים מיליארד) בזכות העובדה שבעזרת מניפולציות פוליטיות, איומים והדיקטטורה שהוא השתית הוא שולט היום בנדל"ן רב בכל רחבי רוסיה והוא בעל מניות רבות בחברות הגז והנפט הרוסיות העיקריות. בכלל, הוא יכול לעשות ככל העולה על רוחו עם כל הכסף שיש בידי ממשלת רוסיה בכל מיני קרנות וחסכונות. יכול להיות שהוא פטריוט ולא עושה את מה שהוא עושה למען הכסף - זה בהחלט יכול להיות. אבל זה לא שולל את העובדה שהוא גנב מאות מיליארדים מהעם הרוסי. האייתולות באיראן עושים בדיוק את אותו הדבר לעם האיראני.
שמואל  |  17.02.15
לכל התגובות