אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אני מרוויח יותר ממה שאת חושבת": הדברים שזוגות לא מספרים אחד לשני על כסף צילום: שאטרסטוק

"אני מרוויח יותר ממה שאת חושבת": הדברים שזוגות לא מספרים אחד לשני על כסף

"אני שונאת להיות המפרנסת" או "התחתנתי איתך בשביל הכסף" - מה אנשים מסתירים ממי שהם אוהבים בכל הקשור לחשבון הבנק

16.02.2015, 23:00 | שירות כלכליסט

כסף הוא נושא טעון. הרבה זוגות רבים על כסף, משקרים אחד לשני לגביו ובמקרים מסויימים אף נפרדים בגללו. באתר מארקטווטש ערכו רשימה של 10 הדברים שזוגות לא מספרים אחד לשני בנוגע לכסף:

קראו עוד בכלכליסט

1. אני מוציא יותר על המאהבת שלי מאשר עלייך

קרוב ל-15% מהאמריקאים הנשואים מודים שיש להם רומן מחוץ לנישואים, כך לפי סקר של ג'נרל סושיאל. מעבר לכך, הנשואים הבוגדים גם מוציאים לא מעט כסף על המאהבת. סקר נוסף שנערך בקרב 140 אלף משתמשים באתר הבגידות אשלי מדיסון, המיועד לבני זוג שרוצים לנהל רומן מהצד, מצא שבעוד שהבעל מתכוון להוציא 60 דולר על מתנת ולנטיינ'ס לאשתו, הוא ישקיע 125 דולר על המאהבת. מנגד, נשים פחות נוטות לקנות מתנות יקרות למאהבים שלהן, מתוך זהירות לא להסגיר את הרומן.

2. יש לי חשבון בנק סודי

6% מהאמריקאים שגרים עם בן או בת הזוג, שהם קרוב ל-7 מיליון אנשים, מחזיקים בחשבון בנק סודי, כך לפי סקר שערכו השנה ב- CreditCards.com. לפעמים הסיבות מאחורי החשבון הסודי הן תמימות למדי, כמו שמחזיק החשבון פתח אותו לפני שהכיר את בת הזוג, אך לעיתים קרובות יותר הכוונות זדוניות בהרבה, לדוגמה כגיבוי למקרה של גירושים או כדי לממן תחביבים יקרים כמו הימורים או סמים. עם זאת, עורכת הדין ליסה הלפנד מאייר מלוס אנג'לס מזהירה כי ברוב המקרים בן או בת הזוג מגלים על קיומו של אותו חשבון סודי, וההשלכות עלולות להיות חמורות, ולהוביל אף לגירושים.

כשחשבון סודי מתגלה הוא יכול להוביל אף לגירושים, צילום: שאטרסטוק כשחשבון סודי מתגלה הוא יכול להוביל אף לגירושים | צילום: שאטרסטוק כשחשבון סודי מתגלה הוא יכול להוביל אף לגירושים, צילום: שאטרסטוק

 

3. יש לי בת זוג במשרד

היא זוכרת את יום ההולדת, יודעת מה אתם אוהבים לאכול ואפילו מכירה את הקשיים בנישואים שההורים שלכם חווים. הבעיה היחידה היא שלא מדובר באישה החוקית. לפי סקר שפורסם באתר הקריירה Vault.com, לאחד מכל שלושה עובדים יש "בת זוג במשרד". התפקיד שלה הוא להיות אשת הסוד במשרד, לתמוך ולפרגן. מערכות היחסים האלה הן לא תמיד בעייתיות, אך במקרים מסוימים הן מהוות מקור לקנאה עזה מצד בת הזוג החוקית.

4. אני אעמיד פנים שבכלל לא קניתי את זה (או לפחות אשקר לגבי המחיר)

ארבע מתוך כל עשר נשים ו-3 מבין כל 10 גברים, הודו שהסתירו רכישות מבן או בת הזוג, כך לפי סקר מ-2014 שערכה חברת אמריקן אקספרס. לעיתים ההסתרה נועדה למנוע ריבים, אך כמו ההשפעה של חשבון בנק סודי, ההשלכות של שקרים מסוג זה יכולות להיות הרסניות, הן מבחינה רגשית והן מבחינה פיננסית.

אני אעמיד פנים שבכלל לא קניתי את זה..., צילום: שאטרסטוק אני אעמיד פנים שבכלל לא קניתי את זה... | צילום: שאטרסטוק אני אעמיד פנים שבכלל לא קניתי את זה..., צילום: שאטרסטוק

 

5. אני מרוויח יותר משאת חושבת

בעוד שיש אנשים שנוטים לנפח את המשכורת שלהם כדי להיראות מושכים יותר, מתברר שלא מעט אנשים מעדיפים דווקא להחביא בונוסים או העלאות בשכר. סקר מ-2011 מצא ש-10% מהנשואים הודו ששיקרו לגבי גובה השכר שלהם. השקרים באים לידי ביטוי במיוחד בקרב הזוגות הצעירים: קרוב ל-25% מהנשאלים בגילאי 18-36 הודו ששיקרו לבן או בת הזוג בנוגע לכסף, בעוד שבקרב מבוגרים מעל גיל 55, הנתון הזה עומד על 3%.

6. "אני מקנא בהכנסה שלך"

בעוד שגברים שמרוויחים יותר מבת הזוג שלהם מדווחים על סיפוק גבוה יותר מהעבודה, גברים שמרוויחים פחות מבת הזוג הם לעיתים קרובות אומללים. יתרה מכך, לפי סקר של אגודת הסוציולוגים האמריקאית, גבר שאשתו היא המפרנסת היחידה הוא בעל סבירות גבוהה פי 5 לבגוד בה, לעומת גבר שאשתו מרוויחה כמוהו. עם זאת, נושא השכר ככל הנראה לא יעלה בין בני הזוג, שכן לפי המומחים, גברים מעדיפים לא לשוחח על כך שהם תלויים באישה שלהם.

7. אני שונאת להיות המפרנסת

סקר של מכון פיו מ-2011 מצא שב-40% ממשקי הבית בארה"ב שבהם יש ילדים מתחת לגיל 18, האישה היא המפרנסת העיקרית או היחידה. אף שאישה שמרוויחה חלק ניכר מההכנסה המשפחתית לרוב מרוצה יותר בעבודה, מתברר שזה פוגע בסיפוק במשפחה. הטענה היא שנשים במצב זה לרוב חשות אשמה על שהפרו את תפקידי המגדר המסורתיים.

8. התחתנתי איתך בשביל הכסף

66% מהנשים ו-50% מהגברים הודו שיסכימו "מאד" להתחתן עם אדם בעל מראה ממוצע שהם מחבבים, אם הוא או היא מרוויחים יותר מ-1.5 מיליון דולר, כך לפי סקר שנערך בין 1,100 אנשים שמרוויחים בין 30-60 אלף דולר. עוד עולה מהסקר כי גברים מבוגרים יותר הם בעלי נכונות גדולה יותר להתחתן בשביל הכסף (61% מהגברים בשנות ה-40 לעומת 41% מהגברים בשנות ה-20 לחייהם), בעוד שנשים בשנות ה-30 לחייהם מעניקות לכסף את החשיבות הגדולה ביותר.

"אני מעדיף שתבגדי בי ולא תשקרי על כסף", צילום: שאטרסטוק "אני מעדיף שתבגדי בי ולא תשקרי על כסף" | צילום: שאטרסטוק "אני מעדיף שתבגדי בי ולא תשקרי על כסף", צילום: שאטרסטוק

9. אני מעדיף שתבגדי בי ולא תשקרי על כסף

מה יפגע בכם יותר בן זוג שבוגד או שמשקר על כסף? מתברר שאחד מכל ארבעה אמריקאים מאמין שכנות בענייני כסף חשובה יותר מנאמנות, כך לפי ממצאי סקר שפורסם במגזין רדבוק. אולם סקר אחר מצא ששליש מהאמריקאים שיקרו לבן הזוג לגבי כסף. לטענת המומחים, העובדה שכסף מקושר לרגשות אישיים היא שהופכת את הבגידה הפיננסית להרסנית כל כך.

10. בזבזתי את החסכונות כי המוכרת הייתה מדהימה ביופייה

גם הגבר הנשוי המאושר ביותר אינו חסין לקסמים של אישה יפה. גברים קונים לפעמים פריטים יקרים מכיוון שהמוכרת הייתה יפה. במחקר שנערך באוניברסיטת קווינסלנד באוסטרליה מצאו שבעת הקרבה לאישה יפה הטסטוסטרון זורם בדם הגברים והם בעלי סבירות גדולה יותר לנקוט בסיכונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עיצה טובה לנשים וגברים
לטובתכם - תנסו למחוק את נושא המראה הגובה ועוד שטויות שבטווח הארוך תגלו שפשוט אין להם משמעות . מה שחשוב שהגבר יהיה איכותי ( בגדול זה הפוף מערס ) . בשום אופן שלא יהיה קמצן ( זה לא חיים לחיות עם קמצן ) ואם את לא מליונרית גם בעל אמצעים ומקצוע טוב. גברים. תזהרו מאוד משקר היופי. נכון שיש נשים יפיפיות שהם גם איכותיות. תבחרו בנשים איכותיות ומפרגנות . כאלו שיהיו באמת חברות שלכם. בדומה לנשים אם אתם עמידים זה לא משנה מה יש לאישה. אם אתם תפרנים כדאי מאוד שיהיה לה כסף.
רון  |  07.07.15