אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מגה מתכננת סגירת 10 סניפים - ההסתדרות מאיימת בשביתה ברשת

בעקבות המהלך, לדברי הוועד, מאות עובדים בסכנת פיטורים. מגה: הרשת הודיעה לוועד כי תסגור 5 סניפים וכי ינסו לנייד את העובדים לסניפים אחרים

17.02.2015, 11:06 | נורית קדוש

בעודם מנהלים משא ומתן על דרישת הנהלת הרשת לקיצוץ תנאי שכר העובדים בגובה עשרות מליוני שקלים להצלת הרשת, נערכת הנהלת מגה לסגירת 10 סניפים, מהלך שיוביל לפיטורי מאות עובדים. לוועד עובדי מגה נודע אמש (ב') על כוונת ההנהלה לסגור 10 מסניפי החברה, ומאות מעובדי החברה בסכנת פיטורים. ראש חטיבת המסחר והקמעונאות בהסתדרות, ראובן פרי, שיגר מכתב למוטי קרן, מנכ"ל מגה קמעונאות, ובו הוא מתריע כי אם לא תבטל ההנהלה את הודעתה על סגירת הסניפים תוך יממה, ותכנס למו"מ עם העובדים על צעדי ההתייעלות, ההסתדרות תשקול נקיטת צעדים משפטיים וארגוניים עד כדי שביתה כללית של הרשת.

קראו עוד בכלכליסט

"הסתדרות העובדים וציבור עובדי מגה רואים בדאגה רבה כיצד הנהלת חברת מגה ובעליה מובילים את החברה, על 7,000 העובדים המועסקים בה ובני משפחותיהם לדרך שאין בה מוצא" כתב פרי לקרן. "אנו שבים וחוזרים על עמדתנו כי שינויים ארגוניים כמו סגירת סניפים הכרוכים בפגיעה חמורה ופיטורים של מאות עובדים, אינם עניין להודעות חד צדדיות בטלפון, אלא מחייבים את הסכמת ההסתדרות ועד העובדים. דברים אלה נכונים, קל וחומר כאשר משא ומתן קריטי מתנהל בין הצדדים על גורל החברה, והעובדים נדרשים לשלם מחיר כבד בשל התנהלות כושלת של הבעלים עליה התריעו תקופה ארוכה". פרי עוד הוסיף "כיצד ייתכן שכוונות כה משמעותיות מצד ההנהלה לא עלו מעולם במשא ומתן בין הצדדים, ובפרט כאשר ישיבת משא ומתן קבועה לעוד ימים אחדים". פרי אמר עוד כי נציגות העובדים דורשת כי מגה תציג תכנית עסקית מחייבת לגבי מכלול הפעילות הצפויה לשנה הקרובה, וכל פעילות שיכולה להשפיע על פרנסת העובדים.

מנכ"ל מגה מוטי קרן. "כיצד ייתכן שכוונות כה משמעותיות מצד ההנהלה לא עלו מעולם במו"מ עם העובדים" מנכ"ל מגה מוטי קרן. "כיצד ייתכן שכוונות כה משמעותיות מצד ההנהלה לא עלו מעולם במו"מ עם העובדים" מנכ"ל מגה מוטי קרן. "כיצד ייתכן שכוונות כה משמעותיות מצד ההנהלה לא עלו מעולם במו"מ עם העובדים"

לדברי יו"ר ועד עובדי מגה קמעונאות, אייל אלי: "בחודשים האחרונים ניהלנו מו"מ עם ההנהלה במטרה לגבש צעדיי התייעלות ואף הצגנו מתווה ובו צמצום בהוצאות ללא פיטורים, והנה אנו מגלים שבזמן שתכננו צעדים מתואמים, הכינה ההנהלה במקביל תוכנית לסגירת סניפים. בעלי השליטה כשלו בניהול החברה, אך העובדים הם היחידים הנדרשים לשאת בנטל ההתייעלות. על פי תוכנית ההנהלה, יסגרו סניפים וגורלם של מאות עובדים אינו ברור. התוכנית שגיבש עבורנו פרופ' ירון זליכה מוכיחה שאפשר להניע מהלכי התייעלות מהותיים מבלי לפטר עובדים. אנחנו נפעל בכל הדרכים העומדות לרשותנו בכדי למנוע את הפיטורים".

ממגה נמסר בתגובה: "מזה חודשים רבים מתנהל מו"מ שקוף עם ועד העובדים וההסתדרות להתאים את מבנה הוצאות החברה לתנאי ומצב שוק הקמעונאות המשתנה ובעיית יוקר המחייה. צר לנו כי הסתדרות העובדים, ממניעים השמורים לה בחרה לפעול דרך התקשורת ,בדרך של עשיית מהומה תוך שימוש בעובדות לא נכונות. כולנו תקווה כי ההסתדרות משקיעה מאמצים דומים בשמירה על תנאי העסקת עובדים ברשתות שאינן מאורגנות, שם העובדים אינן זוכים לתנאים הטובים להם זוכים עובדי מגה.

בנוסף, כחלק מההתנהלות העסקית השוטפת, הרשת בוחנת כל העת פתיחת וסגירת סניפים. הרשת הודיעה לאחרונה לוועד העובדים כי בכוונתה לסגור 5 סניפים כשסך העובדים בהם הוא כ-65 עובדים ולא מאות עובדים כפי שפורסם. כמו כן, בכוונת הרשת לנסות ולמצוא לעובדים בסניפים שעתידים להסגר עבודה חלופית באחד מסניפי הרשת. כדי להמשיך ולדאוג לפרנסת 6,500 עובדינו ולתמוך במדיניות הוזלת המחירים לצרכנים, עלינו להתאים את מבנה ההוצאות לתנאי ומצב שוק הקמעונאות המשתנה ולשם כך אנו מבצעים מספר מהלכים ביניהם צמצום שטחי מסחר ויציאה מסניפים מפסידים. אנו רואים בעובדינו ומקור פרנסתם ערך עליון ופועלים עם ועד העובדים מתוך אחראיות משותפת, הן של ההנהלה והן של העובדים לשמור על חוסנה והצלחתה של החברה גם בתקופה מאתגרת זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
הנהלה בכירה כשלון חרוץ
ראינו כרגע בטלביזיה את המנכל מוטי קרן מגיב על סגירת הסניפים. המנכל נראה לחוץ, הסטרי, יובש בפה??!!! מתנשם בכבדות. הגיע הזמן שילחץ ! מנכל חסר מקצועיות, אשר במצח נחושה ניפח את אנשי המטה שלו על חשבון העובדים הזוטרים. ממנה סמנכלים מימין ומשמאל. סמנכלים לרשתות שאף לא אחד מהם אינו ראוי לתפקידו ואין להם את הכישורים המתאימים לתפקיד , סמנכלית שיווק שברחה עוד לפני שהגיעה, סמנכלית לוגיסטיקה הנפוחה מעצמה ורק הכבוד והשררה מעניינים אותה, סמנכלית משאבי אנוש אשר גם היא אינה מתאימה לתפקידה ועוד ועוד. חבל מאוד שמקרה קלאב מרקט קורם עור וגידים חבל....
17.02.15
לכל התגובות