אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק ננעלה בעליות קלות; VBL קרסה ב-65% צילום: בלומברג

ניו יורק ננעלה בעליות קלות; VBL קרסה ב-65%

דאו ג'ונס עלה ו-S&P 500 עלו ב-0.2%, נאסד"ק התחזק ב-0.1%; מניית גו פרו זינקה ב-12.5%

17.02.2015, 23:05 | מיקי גרינפלד

דיווח שוטף מהמסחר באירופה ובניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500 פוטסי דאקס קאק מילאנו

23:00 - ניו יורק ננעלה בעליות קלות: דאו ג'ונס עלה ו-S&P 500 עלו ב-0.2%, נאסד"ק התחזק ב-0.1%. ה-S&P 500, שעלה בפעם השלישית ברציפות, הגיע לשיא חדש, וזאת בפעם השניה השנה. ברקע לעליות: האפשרות שיוון תבקש להאריך את תוכנית הסיוע שניתנה לה בחצי שנה.

21:55 - הנפט מסוג קורד WTI עלה ב-1.4% - יום מסחר שלישי ברציפות - וננעל על 53.3 דולר לחבית. זאת על רקע היחלשות הדולר.

21:00 - החוזה על הזהב ירד הערב ב-1.5% (18.5 דולר) לרמה של 1,208.60 דולר לאונקיה.

20:45 - קצוות במדד דאו ג'ונס: ויזה (Visa - V) מובילה את המדד עם פלוס 0.8%, ומנגד היורדת הגדולה היא מקדולנד'ס(McDonald's - MCD) שמאבדת 1.1%.

20:30 - מדד S&P 500 עולה ב-0.15% וחוצה לראשונה בהיסטוריה שלו את מחסום ה-2,100 נקודות.

20:10 - מקורות בתקשורת הבינלאומית מדווחים בדקות האחרונות כי יוון צפויה לבקש הארכה של 6 חודשים לתוכנית החילוץ הקיימת. התוכנית צפויה להסתיים בסוף החודש הנוכחי, ובמידה שלא תהיה הסכמה בין הצדדים על תוכנית חדשה או הארכת התוכנית הקיימת יוון צפויה להיכנס לחדלות פירעון תוך שבועות. ראו הרחבה בעניין בעדכון הפותח

19:20 - גו פרו מזנקת (GoPro - GPRO), על רקע שחרור מחסימה של 76 מיליון מניות. המניות נחסמו בהנפקה הראשונה (IPO) של החברה ביוני האחרון. "מועד התפוגה של החסימה מציע נקודת כניסה אטרקטיבית למשקיעים", אמר מוקדם יותר היום האנליסט גאס ריצ'ארד (Gus Richard) מ-Northland Capital Markets  שנתן המלצת קנייה למנייה.

19:00 - נעילה באירופה: פוטסי עלה ב-0.6%, דאקס ירד ב-0.3%, קאק סגר ביציבות, בורסת אתונה נפלה ב-2.5% לאחר שהשיחות בין יוון ואירופה הסתיימו ללא הסכמות.

18:50 - פורד (Ford - F) הודיעה כי היא מצרפת לחברה כיועץ בכיר את ג'ון קאסאסה (John Casesa), מהאנליסטים המוכרים ביותר של ענף המכוניות. קאסאסה, בן 52 (שכיהן בשנים האחרונות בפירמת ההשקעות Guggenheim Partners), ידווח ישירות למנכ"ל החברה מארק פילדס (Mark Fields).

 

18:40 - שורה של אנליסטים מוציאים היום סקירות ראשונות לספקית שירותי הענן בוקס (BoX - BOX), שהונפקה ב-23 בינואר האחרון. בקרדיט סוויס פרסמו המלצת תשואת יתר ומחיר יעד של 24 דולר; ג'יי.פי מורגן פרסמו המלצת 'ניטראלי' עם מחיר יעד של 22 דולר. בפירמת Raymond James ההמלצה היא תשואת שוק; ב-Canaccord Genuity עומדת ההמלצה על החזק עם מחיר יעד של 22 דולר. המניה נסחרת בירידה של 3.4% לרמה של 19.5 דולר.

18:00 - מאקרו:

מדד מנהלי הרכש של האמפייר סטייט בניו יורק נפל בפרואר ל-7.8 נקודות, בהשוואה לקריאה של 10 נקודות שנרשמה בינואר. צפי האנליסטים עמד על 9 נקודות. במדד זה כל קריאה מעל 0 משקפת התרחבות כלכלית.

מדד אמון הבנאים עמד בפברואר על 55 נקודות, ירידה של 2 נקודות בהשוואה לחודש הקודם. הצפי עמד על 58 נקודות. קריאה מעל 50 נק' מסמנת התרחבות בפעילות הכלכלית ולהיפך.

17:50 - נובל אנרג'י (Noble Energy - NBL) דיווחה על הסכם עם מצרים להסכם אספקת גז במשך שנתיים.

17:00 - אפלביקשה מהספקיות שלה באסיה לייצר ברבעון הראשון כ-6-5 מיליון יחידות לשלושת המודלים של השעון החכם. כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. דגמי ה-Apple Watch  צפויים לצאת בחודש אפריל.

 

16:35 - פתיחה ביריודות קלות בניו יורק: דאו ג'ונס יורד ב-0.3%, נאסד"ק ו-S&P 500 יורדים ב-0.2%. מחירי הנפט עברו לירידות: שווי החוזה על קרוד WTI יורד ב-2% לסביבת מחירים של 51.7 דולר לחבית.

 

16:10 - חברת פיתוח התרופות הישראלית VBL שהונפקה לפני פחות משנה בנאסד"ק (Vascular Biogenics - VBLT), נכשלה בניסוי בשלב 2 בתרופת הדגל של החברה, VB-201, לטיפול בחולי קוליטיס ופסוריאזיס. החברה צפויה להפסיק את פיתוח התרופה באינדיקציות אלה. לחברה נותרה כעת תרופה אחת, אותה היא מתכוונת להמשיך לקדם, לטיפול בסרטן. ה-FDA אישר לחברה להתחיל בתרופה זו ניסוי בשלב 3.

 

15:45 - דוחות טובים ליצרנית הצמיגים גודייר (Goodyear Tire & Rubber - GT): החברה סיימה את הרבעון עם רווח של 2.13 מיליארד דולר או 7.68 דולר למניה, הודות להכנסת מס חד פעמית של 2.2 מיליארד דולר. ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 228 מיליון דולר או 84 סנט למניה. הרווח המתואם עמד על 59 סנט למניה, מול צפי האנליסטים לרווח של 58 סנט למניה. הכנסות החברה ירדו מ-4.79 מיליארד דולר ברבעון המקביל ל-4.36 מיליארד דולר ברבעון המדווח. הירידה מיוחסת לשערי מטבע ולתוצאות חלשות באירופה, בשל ירידה בהכנסות מצמיגים לשלג, על רקע חורף פחות קר מהרגיל ביבשת. החברה צופה ל-2015 עלייה של 10%-15% ברווח התפעולי.

 

15:05 - איתוראןהישראלית  פרסמה את הדוחות: הכנסות החברה ברבעון הרביעי הסתכמו ב-43.5 מיליון דולר - בדומה להכנסות שרשמה החברה ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול השפעות המטבע, מחזור ההכנסות היה גדל ב-11% לעומת התקופה מקבילה אשתקד. הרווח הנקי של החברה ברבעון הרביעי של 2014 הסתכם ב-7 מיליון דולר, זאת בהשוואה לרווח נקי של 4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

14:50 - מדטרוניק (Medtronic - MDT) פרסמה את דוחות הרבעון הפיסקאלי השלישי. ענקית הטכנולוגיה, המכשור והשירותים הרפואיים, הנסחרת בשווי של כ-107 מיליארד דולר, סיימה את הרבעון (שהסתיים ב-23 בינואר)  ברווח של 977 מיליון דולר או 98 סנט למניה - עלייה לש 28% ו-31% בהתאמה בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הרבעוני המתואם עמד על 1.01 דולר, מעל צפי האנליסטים שעמד על 97 סנט. הכנסות החברה טיפסו ב-8% ל-4.32 מיליארד דולר, מעל הצפי בשוק שעמד על 4.25 מיליארד דולר. לשנת 2015 צופה החברה גידול של 4%-5% בהכנסות (ללא השפעת שערי חליפין).

14:40 - ענקית המחשבים IBM תשקיע למעלה ממיליארד דולר ב-5 השנים הבאות בפעילות אחסון התוכנה - ובכלל זה מו"פ פעילות האחסון בענן, טכנולוגיות אחסון, ועוד.

 

14:20 - עדכונים ישראליות ביו יורק:

טבע  ו-Eagle Pharmaceuticals הודיעו היום על חתימת חוזה לרישיון בלעדי עבור EP-3102, מוצר העירוי המהיר Bendamustine Hydrochloride- HCl של Eagle, לטיפול בלוקמיה לימפוציטית כרונית (CCL) ולימפומה איטית (אינדולנטית) של תאי B שאינה הודג'קין (NHL). טבע תהיה אחראית לכל פעילות השיווק של המוצר בארה"ב כולל קידום והפצה. חברת Eagle תהיה אחראית להשגת כל האישורים הרגולטוריים, לניהול המחקרים הקליניים לאחר שלב האישור, אם יידרשו, ולאספקה ראשונית של התרופה לטבע.

נייסהודיעה על הצטרפותה של שרית שגיב כסמנכ"לית הכספים של החברה. שגיב, שתיכנס לתפקידה במהלך השבועות הקרובים תחליף את דפנה גרובר, אשר הודיעה על עזיבתה לאחרונה.

אבוג'ןהודיעה היום על חתימת הסכם לשיתוף פעולה בין אבופיול, חברה בת בבעלותה המלאה של אבוג'ן, לבין Insolo Agroindustrial S.A (אינסולו), לפיתוח והתאמת זני הקיקיון של אבופיול לגידול בחוות אינסולו הממוקמות במדינת פיאווי (Piaui) בצפון-מזרח ברזיל.

נובהקיבלה הזמנה ראשונה עבור פתרון התוכנה למדידה בזמן אמת במהלך תהליך הייצור. לנובה מעתה 3 פתרונות תוכנה: פתרון לניהול ציי מערכות מדידה, פתרון עבור מטרולוגיה היברידית וכעת גם פתרון לבדיקה מטרולוגית בקו הייצור בזמן אמת כולל הזמנה ראשונה זו.

13:40 - ניו יורק: הבורסות בניו יורק שבות היום לפעילות לאחר חופשת סוף שבוע ארוכה שנמשכה לתוך יום שני, בחג הנשיאים הלאומי. המסחר ייפתח על רקע כישלון השיחות בין יוון לאירופה אתמול בלילה - השיחות יתחדשו בהמשך היום, אך הספקות בדבר האפשרות להגיע להסכמה גוברים. לסנטימט השלילי תורמת העלייה בנפט - הקרוד WTI נסחר בעלייה של 0.8% לסביבת מחיר של 53.2 דולר לחבית.  החוזים העתידיים בניו יורק שומרים על יציבות - דאו ג'ונס ברמת הבסיס, S&P 500 יורד ב-0.1%, נאסד"ק עולה ב-0.1%.

 

13:35 - בורסת אתונה מאבדת 2.8%, דאקס הגרמני נסחר בירידה של 0.3%, קאק הצרפתי נחלש ב-0.1%, פוטסי הבריטי עולה ב-0.4%.

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

 

13:30 - מאקרו אירופה:

יוון: מדד המחירים לצרכן ירד בינואר ב-2.8% (בהשוואה לינואר אשתקד). מחירי הדיור נפלו ב-8%, מחירי התחבורה ירדו ב-6.9%.

גרמניה: בסקר אמון המשקיעים לפברואר נמדדו 53 נקודות, לאחר 48.4 נקודות בחודש שעבר - עלייה חודשית רביעית ברצף. צפי האנליסטים עמד על 55.8 נקודות.

אנגליה: מדד המחירים לצרכן ירד בינואר לקצב שנתי של 0.3%, הרמה הנמוכה מזה 50 שנה. בדצמבר עמד הקצב השנתי על 0.5%.

 

13:20 - תמונת מצב יוון אירופה:

אתמול בערב התפוצצו השיחות בין ההנהגה היוונית החדשה לשרי האוצר של אירופה (לצד נציגי הבנק העולמי וקרן המטבע הבינ"ל, שותפות האיחוד לטרוייקת המלווים), לאחר שהצדדים לא הצליחו לגשר על הפערים הנרחבים ביניהם. יוון סירבה להארכת תוכנית החילוץ הנוכחית (בהיקף של 272 מיליארד דולר), ובאופן ספציפי לתנאי הרפורמות הנכללים בה. תקופת התוכנית צפויה להסתיים בסוף החודש, כך שבמידה שלא יימצא פיתרון ליוון לא תהיה גישה לכספי המלווים החל מה-1 במרץ. יוון ככל הנראה תוכל להחזיק מעמד במצב זה תקופה קצרה, אך תגיע במהרה למצב של חדלות פירעון. ההערכות הן כי במצב זה יוון עשויה לבחור ביציאה מגוש היורו (מהלך שזכה לכינוי Grexit).

השיחות בין הצדדים ייתחדשו היום. יו"ר היורוגרופ (וועדת שרי האוצר של מדינות גוש האירו), ז'רון דיסלבלום, קרא ליוונים להסכים להארכת התוכנית. "לאחר שיבקשו הארכה ניתן יהיה להיות גמישים תחת תנאי התוכנית הקיימת. ההמשך תלוי בהם. אנחנו כאן, מוכנים לעבוד איתם ביומיים הקרובים", אמר דיסלבלום. מנגד, שר האוצר היווני יאניס וארופקיס אמר: "אנו נחושים לפעול במרץ על מנת למצוא דרך חדשה ליוון ובמקביל לזכות באמון של השותפים שלנו. באותה העת, איננו מוכנים שייתייחסו אלינו כאל קולוניית חובות שצריכה לסבול".

וזה מה שאומר האנליסט מייק מקאדן (Mike McCudden) מ-Interactive Investor: "בשעה שהמשקיעים מתחילים לדמיין את הדראכמות שיוון מדפיסה תוך שבועות, השווקים הגלובאליים נכנסים לתקופה סוערת. בה בעת, התסריט של יציאת יוון מגוש היורו עדיין נחשב לא סביר, באופן מסורתי אירופה מושכת משאים ומתנים עד הקצה, כך שהפניקה יכולה לייצר הזדמנויות השקעה".   

בורסת אתונה, צילום: בלומברג בורסת אתונה | צילום: בלומברג בורסת אתונה, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות