אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר הלחימה: הכלכלה של אוקראינה התכווצה ב-15.2% ברבעון הרביעי צילום: רויטרס

מחיר הלחימה: הכלכלה של אוקראינה התכווצה ב-15.2% ברבעון הרביעי

ג'ורג' סורוס: חיזוק הכלכלה באוקראינה חשוב יותר לגוש היורו מאשר חוסר הוודאות סביב יוון; אתמול הגיעו דיווחים על על הפרות הפסקת האש שנחתמה בין רוסיה לאוקראינה

17.02.2015, 13:30 | שירות כלכליסט

בעוד שביתת האש באוקראינה נשברת, פורסמו נתונים שחופשים את היקף הנזק שהמשבר עם רוסיה גרם לכלכלה. 

קראו עוד בכלכליסט

לשכת הסטטיסטיקה המרכזית במדינה פרסמה היום (ג') כי ברבעון הרביעי התכווץ התמ"ג בקצב שנתי של 15.2% לעומת הרבעון הרביעי של שנה קודם לכן. עוד עולה מהנתונים כי הכלכלה התכווצה ב-3.8% לעומת הרבעון הקודם, אז נרשמה התכווצות של 5.3%. הנתונים מצביעים על הביצועים הגרועים ביותר של הכלכלה האוקראינית בשנים האחרונות.

במקביל, פורסם כי הגירעון המסחרי של אוקראינה, הצטמצם בחדות בשנה שעברה ל-468.3 מיליון דולר, על רקע האטה בביקוש. מדובר על התרחבות משמעותית של הגירעון, שב-2013 עמד על 13.5 מיליארד דולר, והיא נבעה מצניחה בייבוא ופיחות חד במטבע האוקראיני.

פסגת מינסק בסוף השבוע האחרון , צילום: אם סי טי פסגת מינסק בסוף השבוע האחרון | צילום: אם סי טי פסגת מינסק בסוף השבוע האחרון , צילום: אם סי טי

טימותי אש, ראש השווקים המתעוררים בסטנדרד בנק אומר כי הנתונים מהווים כתב אשמה נגד הקהילה הבינלאומית. "על אף כל ההבטחות שלא יאפשרו לאוקראינה להיכשל, הם נכשלים בתמיכה במדינה בשעת צרה", הוא אמר בראיון ל-CNBC."המערב העניקו רק חלקיק מהאשראי שהבטיחו, אך באותו זמן אוקראינה נדרשה לשלם תשלומי חוב חיצוניים במלואם, כדי לכסות על חוב הגז לרוסיה".

קול בולט נוסף שקורא לאירופה להגביר את התמיכה בכלכלה האוקראינית בא מצידו של המיליארדר ג'ורג' סורוס שטוען כי "חיזוק הכלכלה האוקראינית חשוב יותר לגוש היורו מאשר חוסר הוודאות הפוליטי המתמשך במדינות חברות אחרות כמו יוון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות