אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבודות שירות לשותפו של מנהל ההשקעות לשעבר בד"ש איפקס שנמלט מישראל צילום: אוראל כהן

עבודות שירות לשותפו של מנהל ההשקעות לשעבר בד"ש איפקס שנמלט מישראל

יצחק בביוב, שהורשע בהסדר טיעון בסיוע לתרמית בני"ע שביצע ולדימיר יבסטפייב, ירצה 5 חודשי עבודות שירות וישלם 250 אלף שקל. יבסטפייב נמלט מישראל לאחר שהואשם כי גרף 6 מיליון שקל על חשבון לקוחותיו

17.02.2015, 14:09 | תומר גנון

יצחק בביוב, שהיה שותף לתרמית המניות שביצע מנהל ההשקעות לשעבר בד"ש איפקס ולדימיר יבסטפייב, ירצה חמישה חודשי עבודות וישלם קנס של 250 אלף שקל - כך פסק היום שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב חאלד כבוב. 

קראו עוד בכלכליסט

 במסגרת הסדר הטיעון שהושג עם בביוב הודה האחרון בשותפות לתרמית שסייעה ליבסטייפ לגרוף 6 מיליון שקלים על חשבון לקוחות בית השקעות. בביוב התחייב להעיד נגד יבסטייפ, שנמלט מישראל לאחר שהואשם בגניבה מלקוחות, אם יוסגר.

עסקאות עצמיות בעשרות ניירות ערך שהניבו מיליונים, צילום: אימג עסקאות עצמיות בעשרות ניירות ערך שהניבו מיליונים | צילום: אימג'בנק/thinkstock עסקאות עצמיות בעשרות ניירות ערך שהניבו מיליונים, צילום: אימג

"לולא היה מדובר בעסקת טיעון, הייתי קובע את מתחם הענישה הראוי בין שנתיים לארבע שנות מאסר ולא חורג ממנו, זאת נוכח ההשלכה הרוחבית הדרמטית שיש לעבירות מהסוג שביצע הנאשם על האמינות שמייחס הציבור לשוק ההון ולבעלי מקצוע הפועלים בו", כתב כבוב בגזר הדין.

על פי כתב האישום, בין השנים 2011-2008 ביצע מנהל ההשקעות בד"ש איפקס עסקאות עצמיות ומתואמות במסגרת המסחר בבורסה בעשרות ניירות ערך. עסקאות אלה, שנחזו להיות עסקאות אמיתיות בין קונה מרצון למוכר מרצון, נערכו לרוב בין חשבונות שניהל יבסטפייב במסגרת תפקידיו באיפקס, ובהם נוהלו כספי העמיתים, לבין חשבונותיהם של מקורביו.

עסקאות אלה הניבו במרמה רווחים של מיליוני שקלים, חלקם על חשבון חשבונות העמיתים ותוך פגיעה באינטרסים הקנייניים שלהם. יבסטפייב דאג כי חלק מהרווחים שהצטברו בעסקאות אלה יועברו בהיחבא לכיסו.

עוה"ד עמית בכר ויוני לבני מייצגים בתיק זה את פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה), ואילו את בביוב מייצגים עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות