אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
CogniToys: הצעצוע שיגדל יחד אתכם

CogniToys: הצעצוע שיגדל יחד אתכם

החברה האמריקאית Elemental Path ו-IBM שיתפו פעולה ליצירת צעצוע חכם הכולל בינה מלאכותית מתקדמת המסוגלת ללמוד את ילדכם ולהתאים את עצמה כל הזמן לסביבה ולגיל הילד

17.02.2015, 15:41 | נמרוד צוק

ווטסון, מחשב העל של IBM, כבר הביס אלופי שחמט, זכה בשעשועני טלוויזיה, ריפא חולים, סיפק יעוץ פיננסי למשקיעים וייעוץ פסיכולוגי לחיילים משוחררים ואפילו רקח מתכונים עבור משאית המזון הממוחשבת הראשונה. עכשיו הוא הולך לשמש כמוח מאחורי סדרת צעצועים חדשה לילדים שתוכל ללמוד להכיר את הילדים ולגדול יחד איתם.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת הצעצועים מכונה CogniToys והיא פותחה על ידי חברת Elemental Path. עם היכולת הקוגנטיבית והבינה המלאכותית של הצעצועים, הם יוכלו לנהל יחה אמיתית ומותאמת אישית עם הפעוט או הילד. הצעצועים גם יוכלו להתפתח לאורך השנים, צד בצד לילד שאימץ אותו.

אז איך תקראו לדינוזאור שלכם? אז איך תקראו לדינוזאור שלכם? אז איך תקראו לדינוזאור שלכם?

ווטסון, שהיה בעבר מחשב על בגודל של חדר קטן, עובד היום כשירות ענן המאפשר לצעצועים גישה ישירה לאינטיליגנציה מלאכותית מתקדמת שעולה בהרבה על מנת שניתן להשיג באמצעות יחידת עיבוד מקומית. השימוש בשירות ענן מאפשר לחברת הצעצועים גם להוזיל את עלויות הפיתוח והייצור ואת הסיכוי לתקלות - אם כי היא הופכת את הצעצוע לתלוי בצורך בחיבור אינטרנט קבוע.

המוצר הראשון של החברה, דינוזאור ירוק ועגלגל, החל להמכר כבר השבוע במסגרת קמפיין גיוס המונים באתר קיקסטרטר, שכבר עבר את יעד הגיוס המקורי של חמישים אלף דולר והגיע ל-59 אלף דולר בתוך מספר ימים. בטן הדינוזאור מכילה כפתור גדול ורך, והילד יכול להתחיל את השיחה עם הבובה על ידי לחיצה על הכפתור. מיקרופון מובנה בצעצוע אז מעביר את דברי הילד דרך הרשת לשירות הענן של IBM, המשתמש בבינה מלאכותית ובטכנולוגייה יחודית שפיתחה חברת הצעצועים על מנת לאפשר לצעצוע להשיב בצורה אישית לילד - בהתאם לנסיון עבר, שיחות קודמות וגיל המשתמש.

המערכת גם יודעת לזהות פקודות מסוימות. כך למשל, הילד יכול לבקש מהצעצוע להקריא לו סיפור מהמאגר הזמין לו, ואף יכול ליצור סיפור חדש יחד עם הילד, לספר ולהקשיב לבדיחות ועם הזמן ליצור מעין אישיות יחודיות לכל צעצוע שגם תתפתח עם הזמן. הדינוזאור הצבעוני גם ילמד ויכיר טוב יותר את הילד - מהם הצבעים האהובים עליו, תחומי עניין, בדיחות מוצלחות וצעצועים אהובים, למשל. לאחר שהילד יתבגר, הצעצוע גם יוכל לסייע לילד ללמוד מיומנויות חדשות ולתרגל איות, חריזה, חשבון בסיסי ואוצר מילים. גם כאן, רמת הקושי תתאים את עצמה לרמה של הילד.

מחיר הדינוזאור דרך הקמפיין מתחיל ב-99 דולר, והמוצר הסופי צפוי להגיע למשקיעים כבר בנובמבר הקרוב. החברה מתכננת לשחרר צעצועים נוספים מלבד הדינוזאטור בעתיד, וגם להציע את הפלטפורמה שלה ליצרניות צעצועים אחרות, שיכולות לשלב אותה במוצרים חדשים או קיימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות