אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל חיפה: העובדים פתחו בשביתה כללית במפתיע צילום: דורון גולן

נמל חיפה: העובדים פתחו בשביתה כללית במפתיע

הסיבה לשביתה היא טענות של הוועד על מיקור חוץ שביצעה הנהלת הנמל בעבודות הכנה לבניית הנמל החדש

17.02.2015, 23:31 | ליאור גוטמן

חברת נמל חיפה הודיעה הערב (ג') שעובדי הנמל השביתו בפתאומיות את כלל העבודות ברציפים, וזאת החל מ-22:30 בלילה. הסיבה לשביתה היא טענות של הוועד על מיקור חוץ שביצעה הנהלת הנמל בעבודות ההכנה לבניית הנמל החדש (נמל המפרץ). חברת הנמל הודיעה שתגיש עוד הלילה דרישה לבית הדין האזורי בחיפה להורות לעובדים לשוב מיידית לעבודה.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, חברות אשטרום ושפיר הנדסה זכו במכרז להקמת נמל המפרץ בהיקף של כ-4 מיליארד שקל. נמל זה אמור להיפתח בתחילת העשור הבא. לטענת הנהלת נמל חיפה לעובדים אין סיבה לשבות כיוון שעבודות ההכנה "מתבצעות על ידי חברת נמלי ישראל ברציף קישון מזרח, שהוחכר לה כבר מ-2009".

נמל חיפה, צילום: בלומברג נמל חיפה | צילום: בלומברג נמל חיפה, צילום: בלומברג

בהנהלה מסבירים שבית הדין הארצי לעבודה, שמנהל את הדיונים בנושא הרפורמה בנמלים, לא אישר לעובדי הנמל לשבות בגין בניית הנמלים החדשים. "לעובדים אין כל עילה להשבית את העבודה בגין העבודות בקישון מזרח שמכונות על ידם כ'מיקור חוץ', שכן האיזור הועבר לפעילותה של חברת נמלי ישראל ואין נכון להיום כל פעילות תפעולית בו. נעשה כל מאמץ כדי להשיב את העבודה במהירות האפשרית", מסכמים שם.

בהסתדרות לעומת זאת אומרים שמדובר בשביתה לגיטימית. "מדובר במיקור חוץ של עבודת הנמל בשטחי הנמל. בהסכמי הרפורמה נקבע מפורשות שבמקרה של מיקור חוץ לא יהיה בנמל שקט תעשייתי", מסכם יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות