אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקמפיין החדש של אדלר נגד נתניהו: "נכשלת. הביתה" צילום: גלעד קוולרצ'יק

בחירות 2015

הקמפיין החדש של אדלר נגד נתניהו: "נכשלת. הביתה"

טביעת האצבע של האסטרטג של המחנה הציוני, הפרסומאי ראובן אדלר, מתחילה להיות מורגשת. ביממה האחרונה יצאה המפלגה בקמפיין נגאטיבי חדש המופיע במדיה הדיגיטלית

18.02.2015, 10:27 | אורי תובל
טביעת האצבע של האסטרטג הראשי החדש של המחנה הציוני, הפרסומאי ראובן אדלר, מתחילה להיות מורגשת. ביממה האחרונה יצאה המפלגה בקמפיין חדש המופיע בינתיים במדיה הדיגיטלית: "נכשלת. הביתה". במפלגה מגדירים זאת בתור הקמפיין הנגאטיבי החדש נגד ראש הממשלה.

במחנה הציוני החליטו שלא לתקוף את נתניהו על התנהלותו האישית, כפי שעלתה מדו"ח מבקר המדינה שפורסם אתמול ומפרשיות מחזור הבקבוקים ורהיטי הגן שעליהן דיווח אב הבית לשעבר, מני נפתלי. המפלגה הוציאה תגובה רפה על הדו"ח, שהתייחסה בעיקר לניסיון של הליכוד להטיל את האחריות על נפתלי, וראשי התנועה, יצחק הרצוג וציפי לבני לא הופיעו בערוצי השידור בנושא. זאת מתוך הבנה שתקיפה של התנהלותו של נתניהו תוביל לחיזוק הלכידות במחנה שלו, סביב המנהיג המותקף אישית.

קמפיין חדש נגד ראש הממשלה, צילום: אמיל סלמן קמפיין חדש נגד ראש הממשלה | צילום: אמיל סלמן קמפיין חדש נגד ראש הממשלה, צילום: אמיל סלמן

המחנה הציוני אמנם מתכוון להיות תוקפני יותר נגד ראש הממשלה מאשר בקמפיין הקודם "זה או אנחנו או הוא", אולם לפי האסטרטגיה החדשה, המפלגה תתמקד במה שרואים שם בתור הכישלון של נתניהו בתחומים המהותיים שתחת אחריות כראש ממשלה: דיור, כלכלה, עוני, ביטחון, יחסים עם מדינות העולם ותהליך השלום.

בניגוד לקמפיינים קודמים, כמו "זה או אנחנו או הוא" או "פראייר מי שמצביע נתניהו" שיצא בשבוע שעבר, הפעם המחנה הציוני לא הוציא הודעה המצהירה על תחילתו של קמפיין חדש. צמד המילים "נכשלת. הביתה" הופיע בפוסט של לבני בפייסבוק יחד עם סרטון ראשון ברוח זאת. הן גם הופיעו בתגובת המפלגה לדו"ח מבקר המדינה, ועתה החל קמפיין דיגיטלי של פרסומות בסלולרי ובאתרי האינטרנט. לצד אדלר עובדים הפרסומאי יורם לוי ממשרד ברוקנר-יער-לוי שמוביל את הקמפיין מתחילתו, היועצים האסטרטגים אסף אייזן וחיים אסא, ומשרד פאר לוין המרכז את מערך ההסברה.

אדלר גויס במוצאי שבת לעמדת אסטרטג הקמפיין הראשי של המחנה הציוני, לאחר שמסע הבחירות של הרשימה ספג ביקורת קשה על כך שהוא מהוסס, מתקשה לתקוף את נתניהו או לבנות את הרצוג כאלטרנטיבה, ואינו משפיע על הסקרים. במקביל, הופיעו פרסומים על חיכוכים קשים בתוך מטה הבחירות, במיוחד בין יו"ר המטה איתן כבל למנהל שמעון בטאט, על הוצאות שכר מופרזות למקורבים, ועל חוסר ארגון. כעת מספרים במפלגה כי מורגשת היד המכוונת של אדלר.

עם זאת, השינויים במטה הבחירות של המחנה הציוני לא פוסקים גם לאחר הגעתו של אדלר. המפלגה הודיעה כי לבקשת אדלר, הצטרפה למטה יועצת התקשורת תמי שינקמן כדי לנהל את מערך ההסברה והתקשורת במטה הבחירות. את מערך ההסברה ניהל מתחילת הקמפיין איתן לוין ממשרד פאר לוין, שימשיך לרכז את פעילות ואירועי ההסברה, בעוד הדוברות תעבור לידיה של שינקמן. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
לביבי אישי
ביבי אני שוקל לפטר אותך בקרוב כי אתה עובד אצלי ולא אני עובד אצלך.אני גיליתי שאתה לא ממש עובד בשבילי אלא בשבילך.אני גיליתי שאתה לא דובר אמת ו אפילו שקרן.אני גיליתי שאתה לא מסתדר עם עובדים אחרים שלי וזה פוגע בעבודה.אני גיליתי שאתה מנהל חיים בזבזנים ונהנתניים על חשבוני בעוד אני שוקע בחובות אתה צובר רכוש .אני גיליתי שגם עם השכנים אתה לא מסתדר.הרסת את היחסים עם טורקיה.גרמניה.צרפת.איטליה.בלגיה.ארצות סקנדינביה.אמריקה ועוד ועוד.גיליתי שאתה שתיין ומעשן סיגרים על חשבוני.גיליתי שאתה מהמר בגורלי ו בגורל עמי.גיליתי שאתה משקר כאתה אומר ירושלים השלמה ו אני גיליתי שירושלים מחולקת כבר מזמן.גיליתי שאתה רודף כבוד וכבודה.גיליתי שאתה רדוף פחדים ו מפחיד סדרתי.גיליתי שאתה לא מתאים לתפקיד ולכן אני מודיע על פיטורך שיכנסו לתוקף בתאריך 17/03/15.לא יהיה לך שימוע וכל מעשיך יבדקו על ידי שר ההיסטוריה.שם תישפט על מעשיך ועל כשלונותיך הרבים.
חיים  |  18.02.15