אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת הצופה טים קוק: משפחה מודרנית תשדר פרק מיוחד שצולם באייפון ובאייפד

לידיעת הצופה טים קוק: משפחה מודרנית תשדר פרק מיוחד שצולם באייפון ובאייפד

עלילת הפרק, שישודר בשבוע הבא, מתרחשת על גבי מסך המקבוק של אחת מכוכבות הסדרה, בעודה ממתינה לטיסה. “הרעיון עלה כשישבתי מול המחשב ופתאום הבת שלי הופיעה", סיפר אחד מיוצרי הסדרה

18.02.2015, 14:26 | עומר כביר

משפחה אפליסטית: הסדרה הקומית המוערכת "משפחה מודרנית" תשדר בשבוע הבא פרק שצולם כמעט כולו באמצעות מכשירי אייפון 6 ואייפד אייר 2, ושמתרחש לכל אורכו על מסך המקבוק פרו של אחת הדמויות. 

קראו עוד בכלכליסט

הפרק, Connection Lost, ישודר בארה"ב ב-25 בפברואר,והוא אמור להמחיש את האופן שבו משפחות רבות מתקשרות זו עם זו בעידן המובייל. לפי דיווחים של הניו יורק טיימס ושל אתר חדשות הטכנולוגיה The Verge, העלילה תוצג כולה על מסך המחשב של קלייר דאנפי (ג'ולי באון), בעודה יושבת בשדה התעופה וממתינה לטיסה.
 

"הצלמים החזיקו את האייפון, והשחקנים את היד של הצלמים"

"יש לי שתי בנות בקולג' ואנחנו מדברים הרבה ב-FaceTime (שירות שיחות הווידיאו של אפל, שעובד רק בין מכשירי החברה - ע"כ)”, אמר אחד משני יוצרי הסדרה סטיב לוויטן באירוע עם עיתונאים בשבוע שעבר. “יום אחד ישבתי מול המחשב שלי, ועל המסך היו כמה אימיילים וכמה אתרים, ואז הבת שלי הופיעה. אבל לא ראיתי רק אותה, ראיתי גם אותי וברקע את אשתי שעשתה משהו אחר לגמרי. הבנתי שבאמצעות המסך הזה אפשר לספר הרבה על החיים שלי". 

צילום ממסך מקבוק. מתוך הפרק "Connection Lost", צילום: abc צילום ממסך מקבוק. מתוך הפרק "Connection Lost" | צילום: abc צילום ממסך מקבוק. מתוך הפרק "Connection Lost", צילום: abc

לדברי לוויטן, צילום הפרק היה כרוך במורכבות גדולה יותר מכפי שציפו אנשי ההפקה. לאורך העלילה, מופיעים על המסך של קלייר שלושה חלונות וידיאו שונים – אחד צילום עצמי שלה בשדה התעופה, והאחרים מציגים בני משפחה מתחלפים בבתיהם. הסצנות שבהן השחקנים מתקשרים זה עם זה ב-FaceTime צולמו בו זמנית, לעתים תוך שימוש בשלושה סטים מתחלפים באותו הזמן. “הכול צולם עם אייפון 6 או עם האייפדים החדשים, חוץ מצילום קטן או שניים שנעשו עם מקבוק פרו", אמר לוויטן.

עורך הפרק טוני אורסנה סיפר שהצוות התמודד עם עקומת למידה בכל הנוגע לצילום במכשירי מובייל. “בהתחלה, השחקנים ניסו להחזיק את האייפונים בעצמם", הוא אמר. “אבל מכיוון שהוא היו צריכים להתמקד בתסריט שלהם ובאותות אחרים, חלק מהשוטים הראו רק תקרה או רצפה במקום את הפנים של השחקן. כדי לפתור את הבעיה הזו, הצלמים החזיקו את האייפון והשחקנים את היד של הצלמים, וכך נראה היה כאילו הם אלו שמחזיקים במכשיר".

התסריטאית שכתבה את הפרק, מייגן גנץ, אמרה שבחרה במכוון ליצור בלבול מסוים באמצעות שימוש בכמה נקודות פוקוס: “אנחנו חיים בעידן שבו יש לנו יותר מדי מידע. אנחנו מקבלים יותר מדי מידע במהירות גדולה מדי מבלי שתהיה אפשרות להאט ולעבד אותו".

הבית של "משפחה מודרנית" שהוצע בעבר למכירה הבית של "משפחה מודרנית" שהוצע בעבר למכירה הבית של "משפחה מודרנית" שהוצע בעבר למכירה

לדברי מבקרים שצפו בפרק, אף שהרעיון הבסיסי יכול להפוך למאוס בתוך זמן קצר, הכתיבה החכמה של גנץ והבימוי של לוויטן הופכים את הפרק למהנה במיוחד. זאת, בין השאר, הודות לבדיחות חצי-סמויות שמשולבות באמצעות הצגה ברקע המסך של עמודי הפייסבוק של הדמיות, עם התייחסויות להתרחשויות בפרקים קודמים, וניגוד בין המסרים שכותבות הדמויות בהודעות מיידיות לדברים שהן אומרות בשיחות הווידיאו.

רעיון חדשני, אבל נעשה בו כבר שימוש בסרט קנדי קצר

הרעיון שבבסיס הפרק הצפוי אולי חדשני, אבל לא מקורי לחלוטין. סרט קצר קנדי מ-2013, בשם Noah, עושה שימוש בקונספט דומה ומתרחש גם הוא על מסך המחשב של הדמות הראשית, בעת שזה נפרד מחברתו באמצעות פייסבוק ואפליקציות מסרים מידיים. מאוחר יותר השנה אולפני יוניברסל עתידים להפיץ סרט אימה באורך מלא שגם הוא מבוסס על קונספט זה.

הגרסה של משפחה מודרנית בולטת לאור השימוש שהיא עושה במכשירים מתוצרת אפל בלבד, באופן שנראה כפרסומות לא מאוד סמויה. הדבר בולטת במיוחד לאור העובדה שבאחד מהפרקים המוקדמים ביותר של הסדרה, חלק גדול מהעלילה נסב סביב ניסיונותיה של אחת הדמויות לשים את ידיה על דגם אייפד חדש ביום הראשון להשקתו.

עם זאת, לטענת לוויטן, ההפקה לא קיבלה תשלום מאפל בעבור הפרק, אך ענקית הטכנולוגיה כן סיפקה את האייפונים, האייפדים ומחשבי המקבוק פרו שבהם נעשה שימוש לצורך הצילומים. הסבר אפשרי אחר לחיבה הגדולה של משפחה מודרנית למוצרי אפל ניתן אולי לראות בקשר עקיף בינה לבין החברה: הסדרה משודרת בארה"ב ברשת הטלוויזיה ABC, שנמצאת בבעלות אולפני דיסני. ב-2006, כשדיסני רכשו את פיקסר הפך סטיב ג'ובס, אז הבעלים של פיקסר ומנכ"ל אפל, לבעל המניות הגדול בדיסני. עם מותו של ג'ובס עברו מניותיו הרבות בדיסני (7.3% מכלל המניות) ובאפל (38.5 מיליון מניות) לאלמנתו, לוריין פאוול ג'ובס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות