אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע המיזוג עם בזק: ההסתדרות הלאומית הכריזה על ועד יציג ב-yes

פרסום ראשון

על רקע המיזוג עם בזק: ההסתדרות הלאומית הכריזה על ועד יציג ב-yes

ההסתדרות הלאומית הודיעה למנכ"ל yes כי גייסה חתימות של 1,000 מתוך כ-2,200 עובדי החברה. השבוע אושרה עסקת המיזוג בין בזק ל-yes בדירקטוריון בזק

18.02.2015, 16:22 | אופיר דור

ההסתדרות הלאומית הכריזה היום (ג') על הקמת ועד יציג בחברת הלוויין yes. ההסתדרות הלאומית העבירה מכתב למנכ"ל yes רון אילון לאחר שגייסה במהלך החודש האחרון חתימות של 1,000 מתוך כ-2,200 עובדי החברה. ההסתדרות הלאומית היא הארגון היציג גם ב-HOT ובגולן טלקום.

הקמת הוועד נעשית על רקע השלמת עסקת המיזוג בין בזק ל-yes, שאושרה בדירקטוריון בזק. התהליך ככל הנראה מעורר חששות בקרב העובדים ואי-ודאות תעסוקתית אף שלפחות בשלב הראשון לא צפוי מיזוג תפעולי בין החברות ושתיהן יישארו גופים עצמאיים ונפרדים. ההסתדרות הלאומית ביקשה לקיים פגישה עם מנהלי החברה לצורך היכרות. לדברי ההסתדרות הלאומית, ועד הפעולה בחברה מונה כ-25 חברים.

בניין yes, צילום: מאיר פרטוש בניין yes | צילום: מאיר פרטוש בניין yes, צילום: מאיר פרטוש

לדברי שי שטיין,  חבר ועד הפעולה של עובדי yes, "זהו יום היסטורי לעובדים ולחברה. דווקא בתקופה זו שמדברים על מיזוג , זה העיתוי הנכון ביותר להקמת ועד עובדים , כנהוג כיום בשאר חברות התקשורת בקבוצת בזק". את ההתארגנות הובילו 25 חברי ועד פעולה מסניפי החברה בכל הארץ. בחברה כ 2200 עובדים.

המהלך של ההסתדרות הלאומית מפתיע כיוון שהעובדים בשאר החברות-הבנות בקבוצת בזק, בזק בינלאומי ופלאפון, התאגדו בהסתדרות שמייצגת גם את עובדי בזק.

אהוד מנור, מנהל חטיבת ההתארגנויות הראשוניות בהסתדרות הלאומית: "אי אפשר שלא לציין את ההתלהבות והנחישות שגילו מאות עובדי החברה שהתגייסו ובמהירות השלימו את המהלך. אנו משוכנע כי הנהלת החברה תכבד את רצון העובדים לטובת קידום העובדים והחברה עצמה".

מ-yes נמסר: "אנו רואים בעובדי החברה את הנכס המרכזי שלנו, מאז ומעולם נהגנו בפתיחות ובכבוד כלפי העובדים מתוך הערכה כנה לתרומתם להישגיה של החברה. קיבלנו את מכתבה של ההסתדרות הלאומית ואנו נגיב אליה ישירות. אנו מכבדים את זכות עובדינו להתאגד ואם אכן התברר כי ישנו ארגון עובדים יציג אנו כמובן נכבד אותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל-5 - כמה זה לטקבק לשעה לזהם כאן כל כתבה בתגובות מתבהמות ???
מי הסמיך אותך לקבוע לחברה מסחרית בבעלות מיזם משקיעים פרטי בישראל איזה צי עובדים להעסיק ?? העסקת מיקור חוץ קיימת היום בכלל המשק ולעניין חברת הוט -חברת הוט קיבלה את אישור בית הדין לעבודה להמשך העסקת מיקור חוץ אל אף שהעובדים תבעו את הוט !! ואם כבר הנך כל כך שונא את הוט ....אני רק שאלה .. מדוע בגולן טלקום מעסיקים רק מיקור חוץ ?? מדוע בגולן טלקום מסרבים ומענישים עובדים להתאחד ולהיות חברי הסתדרות ?. מדוע בגולן טלקום לא מעסיקים עובדים בקביעות לעד ובאמצעות מתן אישור להתקימות נציגות עובדים? הידעתה כמה זמן ממתינים למענה נציג בגולן ?? אז אנא ממך הפסק למכור לנו לוקשים כאן בתחמנות יתר שמנסה להסתיר את התחמן האמיתי בשוק התקשורת ..)) אני מאחל לYES הצלחה רבה,והלוואי שגם גולן טלקום וחברות אחרות ילמדו,ויפסיקו לעשוק עובדים בשכר עבדים .
מהנדס בגולן טלקום , ת"א  |  19.02.15
5.
מגיע לכם
לדעתי חברת YES יכולה למנף את זה שהיא מעסיקה עובדי חברה ובכך השירות שלהם יהיה הרבה יותר טוב ומועיל,כאשר חברת הוט מעסיקה רק עובדי קבלן כאשר רמת השירות שואפת ל0. היום חברת הוט מעסיקה עובדי קבלן כאשר מה שחשוב לאותו עובד הוא הכסף בלבד! נכון שעל חוזרת הוא לא מקבל כסף,אבל גם לזה יש פירצה כאשר חברו מחייב את הלקוח אזי מתבטלת לטכנאי החוזרת ובכך אותו קבלן עדיין מקבל את הכסף. בYES אין צורך לעשות כאלה קומבינות מיכוון שהם עובדי חברה כאשר את הרכב הם מקבלים מהחברה כמו כן קרן השתלמות וכו... אני מאחל לYES הצלחה רבה,והלוואי שהוט וחברות אחרות ילמדו,
עובד הוט , המרכז  |  18.02.15
לכל התגובות