אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM תשקיע מיליארד דולר ב-5 שנים בתחום האחסון

IBM תשקיע מיליארד דולר ב-5 שנים בתחום האחסון

החברה השיקה פלטפורמת ניהול אחסון מבוסס תוכנה בשם Spectrum. בליבה של אסטרטגיית האחסון של החברה ניתן למצוא את חטיבת XIV הישראלית שאחראית לחלק גדול מהטכנולוגיות שלה

18.02.2015, 16:53 | רפאל קאהאן

IBM הודיעה היום (ד') כי היא מתכננת להשקיע כמיליארד דולר בחמש השנים הקרובות בקידום טכנולוגיות האחסון שלה. ההשקעה המסיבית תמוקד בתחום האחסון מבוסס תוכנה בו החברה נחשבת כמובילת השוק מזה כשלושה רבעונים - כך על פי נתונים של חברת IDC.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מתכננת השקה של "ארגז כלים" מבוסס תוכנה שיאפשר לנהל את מערך האחסון המסורתי של הארגון. כלי ראשון מושק בימים - Spectrum Accelerate, והוא תספק ללקוחות להשתמש בכלים אלה במתכונת המועדפת עליהם: הן כחומרה משולבת תוכנה, הן כתוכנה בלבד הפועלת באתר הלקוח והן כשירות מנוהל באמצעות ענן SoftLayer. 

אורי באואר מנהל פיתוח עולמי של XIV ומנהל מעבדת פיתוח מערכות IBM ישראל אורי באואר מנהל פיתוח עולמי של XIV ומנהל מעבדת פיתוח מערכות IBM ישראל אורי באואר מנהל פיתוח עולמי של XIV ומנהל מעבדת פיתוח מערכות IBM ישראל

כדי להאיץ את פיתוח הדור הבא של אחסון מוגדר תוכנה, מתכוונת יבמ להשקיע בחמש השנים הקרובות יותר ממיליארד דולר במוצרי תוכנת אחסון. ההשקעה תתמקד במחקר ופיתוח תוכנה חדשה לאחסון בענן, אחסון אובייקטים וטכנולוגיות אחסון פתוחות, לרבות OpenStack.

חלק ניכר מהטכנולוגיות ש-IBM משיקה מתבססות על פיתוחים של חטיבת XIV הישראלית של החברה. לדברי אורי באואר, מנהל הפיתוח העולמי של מערכות XIV ומנהל מעבדת פיתוח המערכות של IBM בישראל, "נדרשת גישה חדשה, שתסייע ללקוחות להתמודד עם בעיות עלות ומורכבות הניהול, הנולדות יחד עם הזינוק בכמויות הנתונים".

הארכיטקטורה של XIV, המוצעת גם כמוצר תוכנה וכשירות ענן, נמצאת כבר בשימוש נטפליקס. לאחרונה, החליפה נטפליקס 16 מערכות קודמות בשלוש מערכות אחסון מתוצרת XIV. אחד מהיתרונות העיקריים של המערכות של IBM הוא היכולת לתמוך במערכי אחסון היברידיים וכן במערכות של יצרנים שונים.

 

האסטרטגיה הנוכחית ש-IBM חשפה עם המוצר החדש מתיישבת היטב עם מטרות החברה - להפוך מחברת חומרה ושירותים לחברת ענן. חברות ענק כגון מריוטלופטהנזה או ABN Amro כבר חתמו על הסכמים להפרטת שירותי ה-IT שלהן לענן של IBM. עכשיו נותר לראות כיצד תוכנית החומש של רומטי תשפר את ביצועיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות