אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עברה בקושי: אינוטק גייסה 60 מיליון דולר בנאסד"ק צילום: יורם רשף

עברה בקושי: אינוטק גייסה 60 מיליון דולר בנאסד"ק

מפתחת התרופות למחלות עיניים, שהחלה את דרכה בדימונה, מכרה 6.7 מיליון מניות במחיר של 6 דולרים למניה, הרבה מתחת לציפיות ל־15 דולר

19.02.2015, 08:17 | מאיר אורבך

אינוטק, מפתחת התרופות למחלות העיניים, השלימה אתמול הנפקה ראשונה לציבור בהיקף של 60 מיליון דולר והחלה להיסחר בנאסד"ק. 40 מיליון דולר גויסו במניות ו־20 מיליון דולר באג"ח להמרה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה מכרה 6.7 מיליון מניות במחיר של 6 דולרים למניה. בתחילת המסחר בנאסד"ק אתמול רשמה המניה, שנסחרת תחת סימול "ITEK" עלייה קלה ל־6.1 דולרים. אינוטק, שהיו לה בעבר משרדים בדימונה ובתל אביב, כיוונה לגיוס גדול יותר של 70 מיליון דולר וטווח המחירים המקורי נקבע על 13־15 דולר למניה. תמורת הגיוס מיועדת להשלמת ניסוי קליני שלב־3 בתרופת הדגל שפיתחה לטיפול בגלאוקומה, ולפיתוח קו מוצרים נוסף בתחום התרופות למחלות עיניים.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

הקשר הישראלי שנותר היום לאינוטק הוא אחזקתה של קרן הון סיכון פיטנגו שהחזיקה ב־%12 ממניות החברה ערב ההנפקה וכעת חלקה דולל ל־8%. פיטנגו, בניהולו של חמי פרס, נכנסה לראשונה להשקעה לאינוטק ב־2005 וביולי 2011 הגדילה את חלקה כאשר החברה השלימה גיוס פרטי של 23.6 מיליון דולר. אינוטק נקלעה ב־2008 למשבר גדול לאחר שחברת ג'ננטק ביטלה הסכם גדול שהיה בין החברות והביא לפיטורים של עשרות רבות מעובדי החברה שהועסקו במפעלי החברה בדימונה.

בעבר היו לחברה משרדים בתל אביב ובדימונה, אך עם תחילת השלב הקליני של הניסויים החלה העברה הדרגתית של פעילותה לארה"ב וההעברה הושלמה ב־2013. חלק מדור המייסדים של אינוטק ממשיך להוביל אותה. ב־2014 מונה דיוויד סאות'וול למנכ"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות