אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאגיד הסיני דסאי ישקיע עד 20 מיליון דולר בחברות הייטק ישראליות צילום: בשמת אייבי עמית שעל

התאגיד הסיני דסאי ישקיע עד 20 מיליון דולר בחברות הייטק ישראליות

ל"כלכליסט" נודע כי החברה של שר התמ"ת לשעבר שלום שמחון ושרון קדמי מאתרת לתאגיד השקעות מקומיות ברכב ומובייל

19.02.2015, 06:53 | מאיר אורבך

תאגיד דסאי (Desay) הסיני ישקיע בשנים הקרובות עשרות מיליוני דולרים בחברות הייטק ישראליות, כך נודע ל"כלכליסט". ההשקעות יאותרו באמצעות חברת הייעוץ דמטר של שר התמ"ת לשעבר שלום שמחון ומנכ"ל משרד התמ"ת לשעבר שרון קדמי, והן צפויות להתמקד בתחומי הפעילות העיקריים של דסאי – טכנולוגיית תקשורת, רכב ומובייל.

דסאי התחייבו להזרים כ־20 מיליון דולר במהלך השנה הקרובה להשקעה בחברות הייטק ישראליות (בין אם בהשקעה חלקית או ברכישה). דמטר תשקיע את הכספים באמצעות חברה־בת שהקימה בסין, שנמצאת כיום בהליכי גיוס קרן של כ־25 מיליון דולר.

לדברי שמחון, "מגוון הפעילות הרחב של דסאי יאפשר לו לבחון חברות רבות, ואנחנו מאמינים שיחד נוכל לבחור עבורם את הטובות ביותר. בכוונתנו להתחיל מיד בחיפוש ולייצר עסקאות כבר בחודשים הקרובים". שמחון וקדמי הקימו את דמטר לאחר שסיימו את תפקידם במשרד התמ"ת, וזוהי השקעתם הראשונה. קדמי עמד בראש הוועדה לבחינת התחרותיות בשוק המזון וביקר בחריפות את רשתות הקמעונאות.

מימין: שמחון וקדמי. השקעה ראשונה מאז עזבו את השירות הציבורי, צילום: בשמת אייבי עמית שעל מימין: שמחון וקדמי. השקעה ראשונה מאז עזבו את השירות הציבורי | צילום: בשמת אייבי עמית שעל מימין: שמחון וקדמי. השקעה ראשונה מאז עזבו את השירות הציבורי, צילום: בשמת אייבי עמית שעל

מחזור ההכנסות של דסאי עמד על מעל 2.5 מיליארד דולר בשנה שעברה. התאגיד מעסיק יותר מ־20 אלף עובדים ביותר מ־50 חברות־בנות בארה"ב ובהונג קונג.ומקיים שיתופי פעולה עם החברות הגדולות בעולם ובהן אפל, סמסונג, וולמארט ו־LG.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות