אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג מצלאוי נחתך ונכנס למעקב עם השלכות שליליות צילום: אוראל כהן

דירוג מצלאוי נחתך ונכנס למעקב עם השלכות שליליות

חברת הדירוג הישראלית מידרוג הסבירה את ההורדה בעקבות שחיקה בשיעורי הרווחיות ובהון העצמי

19.02.2015, 12:22 | אורן פרוינד

דירוג האשראי של קבלנית הבנייה וחברת הנדל"ן המניב מצלאוי נחתך אמש בשתי דרגות ל-Baa3 והוכנס למעקב עם השלכות שליליות. חברת הדירוג הישראלית מידרוג הסבירה את ההורדה בעקבות שחיקה בשיעורי הרווחיות של החברה, שחיקה בהון העצמי של החברה וגידול במינוף של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מצלאוי היא חברת בנייה שנוסדה בשנת 1997 על ידי קבלן הבנייה סמי מצלאוי, שמחזיק עד היום ב-84% ממניותיה ביחד עם אשתו קלרה. החברה פועלת הן כיזמית של פרויקטים למגורים בעיקר באזור המרכז בערים כפר סבא, יהוד, רמת גן וראשון לציון והן כקבלנית בנייה בעיקר בפרויקטים של דירות למגורים. בנוסף היא מחזיקה ומנהלת 17 אלף מ"ר נכסים מניבים בעיר בנייני מסחר ומשרדים.

סמי מצלאוי, צילום: אוראל כהן סמי מצלאוי | צילום: אוראל כהן סמי מצלאוי, צילום: אוראל כהן

בדוח הורדת הדירוג כתבו כלכלני מידרוג כי "הורדת הדירוג והכנסת החברה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות נתמכים, בין היתר, בשחיקה בשיעורי הרווחיות של החברה במהלך השנים האחרונות, אשר מתבטא באופן ישיר בשחיקה בהיקף ההון העצמי של החברה ויחסי האיתנות של החברה, תוך גידול ביחס חוב ל-CAP לאור הגדלת מינוף החברה בהשקעות בפרויקטים וקרקעות שטרם הניבו פעילות לחברה או רווחים ממימוש. יצוין כי קיימת שחיקה ועיכוב מסוים בפרויקטים ביחס למה שהוצג למידרוג בדירוגי קודמים; בהיקף הפעילות הנמוך של החברה, כפי שבא לידי ביטוי במספר יחידות הדיור שנמסרו בשנה האחרונה, שהינו נמוך יחסית להיקף החוב הקיים".

ההון העצמי של מצלאוי ירד ברבעון השלישי של 2014 בשיעור של 10% לרמה של 125 מיליון שקל. כתוצאה מזה עלה שיעור המינוף של החברה (חוב ל-CAP) ב-1% לרמה של 75.7%, שיעור מינוף גבוה ביחס לחברות נדל"ן קבלניות. הירידה נבעה מהתכווצות של 7.5% בהכנסות החברה ברבעון השלישי של 2014 לרמה של 128 מיליון שקל, בעיקר עקב ירידה של 23% בהכנסות ממכירת דירות.

מחברת מצלאוי נמסר כי "החברה ממשיכה לפעול לקידום הפרויקטים וכפועל יוצא מכך לחיזוק הנזילות בחברה, זאת לצורך עמידה בהתחייבויותיה הקיימות והעתידיות. חברת מצלאוי נחשבת לאחת החברות המובילות בישראל בתחום הפינוי בינוי וזו שהקימה בהצלחה את פרויקט הפינוי בינוי הראשון בישראל. פרויקטים של פינוי ובינוי ידועים כפרויקטים עתירי ביורוקרטיה שתכנונם אישורם וביצועם אורך שנים רבות. עם זאת החברה הצליחה לקדם מספר פרויקטים בקרית אונו, יהוד בת ים כפר סבא ורמת גן שיגדילו את היקף הפעילות של החברה בטווח הקצר ופרויקטים נוספים שיגדילו את היקף הפעילות בטווח הבינוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות