אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלדור נותנת למנכ"ל אופציות ב-250 אלף שקל

טלדור נותנת למנכ"ל אופציות ב-250 אלף שקל

אתמול הועבר תיק הדיווחים הכוזבים לכאורה בחברה לפרקליטות - תוך חשד לתגמולי בכירים על סמך נתונים כספיים לא תקינים

19.02.2015, 17:04 | גיל קליאן

יום אחרי ההודעה של רשות ניירות ערך על העברת תיק החקירה בנושא הדיווחים הכוזבים לכאורה בטלדור לפרקליטות - הודיעה החברה על מענק אופציות למנכ"ל, אריה רימיני. מדובר באופציות ששוויין מוערך על ידי החברה ב-247 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

רימיני יקבל 150 אלף אופציות להמרה למניות החברה, כאשר האופציות יהיו חסומות למימוש לתקופה של שנה. אחרי השנה הראשונה, יבשילו 25% מהאופציות, כאשר בכל שנה לאחר מכן תבשיל למימוש מה נוספת של 25%. מחיר מימוש של האופציות ייקבע על פי ממוצע מחיר המניה בבורסה במשך 30 יום לפני ההענקה, או 5% מעל מחיר השוק - גבוה מביניהם.

בעלי המניות של החברה יצטרכו לאשר את הענקת אופציות לרימיני ב-26 במרץ.

פרשיית הדיווחים הכזבים לא נוגעת אישית לרימיני - אך יתכן כי הדיווחים הכוזבים השפיעו על התגמול לכל בכירי החברה. על פי הערכות, הרשות ממליצה להעמיד לדין את יוסי פחימה, לשעבר סמנכ"ל חטיבת השירותים, וכן את מירב גת, לשעבר סמנכ"לית הכספים של חטיבת השירותים. השניים פוטרו מתפקידם לפני כשנה עם חשיפת החשדות נגדם.

לפני כשנה נחשפו נתונים המעוררים חשד שטלדור ‑ המספקת פתרונות ושירותי מחשוב, ונמצאת בשליטת חברת ההשקעות DBSI של משפחת דותן ויוסי בן־שלום ‑ הציגה נתונים שקריים ועיוותים חשבונאיים בדו"חות שהגישה לבורסה במשך שש שנים, מאז 2007. כמו כן קיים חשד לאי התאמות בערך המלאי בהיקף של 49 מיליון שקל. על סמך נתונים אלה ניתנו תגמולים לבכירים בחברה, והטענה היא כי המשקיעים בחברה הולכו שולל, ובהם המוסדיים פסגות וילין לפידות, המחזיקים יחד ב־21% ממניות טלדור. שני בתי ההשקעות תבעו מטלדור פיצוי של 28 מיליון שקל.

בעקבות העיוותים שנחשפו בדו"חות פרסמה החברה במרץ 2014 תיקון לדו"חות הרבעון השלישי של 2013, שהביא למחיקה של כ־27% מהונה העצמי. בעקבות התיקון איבדה המניה 18% בחודש מיום התיקון.

אריה רימיני אריה רימיני אריה רימיני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות