אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא מינימום: וול מארט תיתן העלאה ל-500 אלף אמריקאים צילום: בלומברג

כבר לא מינימום: וול מארט תיתן העלאה ל-500 אלף אמריקאים

המעסיקה הגדולה ביותר בארה"ב תשקיע במהלך מיליארד דולר, ותעלה את שכר הבסיס לכל עובדי הרשת ל-10 דולר לשעה לפחות

19.02.2015, 19:20 | שירות כלכליסט

חברת הקמעונאות הגדולה בעולם והמעסיקה הגדולה בארה"ב - וול מארט- הודיעה על מהלך להעלאת שכר ל-500 אלף עובדים בארה"ב. מדובר בעיקר על עובדים בתחתית סולם השכר של החברה, כאשר ההעלאה נועדה בין השאר למתן את הביקורת כלפי חברת הענק על כך שהיא מציעה לציבור האמריקאי עבודות ללא מוצא בשכר נמוך.

קראו עוד בכלכליסט

כחלק מתוכנית ההעלאה, שכר הבסיס לכל עובדי הרשת יועמד על 10 דולר לשעה. זאת, לעומת שכר המינימום הפדרלי באר"ב שעומד על 7.25 דולר לשעה. שכר המינימום הפדרלי תקף כאשר חוקי המדינה לא קובעים שכר מינימום שעתי גבוה יותר.

לאחרונה יצאו מספר מדינות בארה"ב ביוזמות חקיקה שהעלאת שכר המינימום שלהן, והרשת דיווחה כי המהלך ישפיע על סניפים רבים ויעלה משמעותית את הוצאות השכר של הרשת. כעת מתכננת וול מארט להשקיע השנה כמיליארד דולר במהלך העלאות השכר, שרבים רואים אותו כ"הקדמת תרופה למכה".

מהלך זה אינו מהלך חלוץ בקמעונאות - שכן איקאה וגאפ הודיעו לאחרונה על מהלכים דומים כחלק מהדיון הגובר בארה"ב על שכר המינימום, אבל כמות העובדים שיושפעו מהמהלך של וול מארט הופכת את ההשפעה שלה למכרעת. מבחינת הרשת, לא מדובר רק בהעלאת שכר ל-40% מהעובדים שלה, אלא לפתיחת אפשרויות קידום לעובדים הזוטרים, על מנת שכל אחד יוכל להתקדם "על פי היכולות שלו", לדברי החברה.

וול מארט הודיעה על המהלך יחד עם התוצאות הכספיות שלה לרבעון - שם הצליחה החברה לעמוד בתחזית רווח, אך איכזבה בשוקת ההכנסות. את הרבעון הרביעי סיימה ענקית הקמעונאות עם הכנסות של 131.6 מיליארד דולר.

קניות בוול מארט, צילום: רויטרס קניות בוול מארט | צילום: רויטרס קניות בוול מארט, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות