אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים בבריטניה חוששים מכך שיוון תעזוב את גוש היורו - וממהרים לרכוש מטילי זהב צילום: שאטרסטוק (Oleksiy Mark)

המשקיעים בבריטניה חוששים מכך שיוון תעזוב את גוש היורו - וממהרים לרכוש מטילי זהב

על פי חברת BullionByPost הבריטית, הביקוש לזהב בבריטניה זינק בכ-40% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. גורם נוסף שיוצר בהלה לזהב הוא האפשרות של מלחמת מטבעות באירופה

22.02.2015, 19:59 | שירות כלכליסט

המשקיעים בבריטניה הלחוצים מהאפשרות שיוון תיאלץ לעזוב את גוש היורו ממהרים לרכוש מטילי זהב. בחברת BullionByPost הבריטית שסוחרת במתכת היקרה מדווחים כי הביקוש למטילי זהב הוא הגבוה ביותר מאז הוקמה החברה לפני שש שנים. 

קראו עוד בכלכליסט

יתרה מכך, הביקוש בחמשת השבועות הראשונים של השנה זינק ב-40% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לדוגמה, הביקוש למטיל זהב במשקל 1 ק"ג השווה 26 אלף ליש"ט (40,033 דולר), זינק ב-74% לעומת 2014.

זהב. "הבחנו בהתעניינות במיוחד מצד משקיעים קטנים ובינוניים", צילום: שאטרסטוק (Oleksiy Mark) זהב. "הבחנו בהתעניינות במיוחד מצד משקיעים קטנים ובינוניים" | צילום: שאטרסטוק (Oleksiy Mark) זהב. "הבחנו בהתעניינות במיוחד מצד משקיעים קטנים ובינוניים", צילום: שאטרסטוק (Oleksiy Mark)

"מאז תחילת השנה אנחנו מאוד עמוסים. הבחנו ביותר התעניינות בזהב לעומת שנה קודם לכן, במיוחד מצד משקיעים קטנים ובינוניים", אמר אחד מסוחרי הזהב לסנדיי טלגרף. "אם יוון תגיע לחדלות פירעון או תעזוב את גוש היורו, לא נופתע לראות מנוסת משקיעים לעבר הזהב", הוסיף.

גורם נוסף המדאיג את המשקיעים ויוצר בהלה לזהב הוא האפשרות של מלחמת מטבעות באירופה. לפני שבועיים הפתיע הבנק המרכזי של שבדיה את השווקים כשהוריד את שיעור הריבית מתחת לאפס, במקביל להשקה של תוכנית הקלה כמותית בשווי 10 מיליארד קרונה (1.2 מיליארד דולר).

המהלך התבצע שבועות ספורים לאחר שהבנק השוויצרי המרכזי זעזע את השווקים הפיננסיים בהחלטתו להסיר את הרצפה מהפרנק השוויצרי. "אמצעי תמריצים אגרסיביים מסוג זה מצד בנקים מרכזיים המעורבים במלחמת מטבעות מגבירים את כוח המשיכה של נכסים שיכולים להגן על פיחות במטבעות, כמו זהב", מציין מרטין ארנולד, מנהל בחברת ההשקעות הלונדונית ETF Securities.

מחיר הזהב נפל משיא של 1,900 דולר לאונקיה לשפל של 1,140 דולר בשנה שעברה. בשבוע שעבר מחיר הזהב חג סביב ה-1,200 דולר לאונקיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות