אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרס האירוניה: עלייה של 385% בהורדות הסרטים המועמדים לאוסקר צילום: Keith Bernstein

פרס האירוניה: עלייה של 385% בהורדות הסרטים המועמדים לאוסקר

יום אחד בלבד לאחר ההכרזה על רשימת הסרטים המועמדים לפרסי האוסקר, ושיעור ההורדות הפיראטיות לסרטים כגון "סלמה", "צלף אמריקאי" ו"בירדמן" כבר זינק במאות אחוזים

22.02.2015, 13:22 | רפאל קאהאן

חברות הקולנוע אולי עדיין מקוות שסרטים הזוכים בפרס האוסקר הנחשב יראו גם זינוק בהכנסות. בינתיים, אבל, כל מה שהן באמת יכולות לדווח עליו זה עליה בשיעור ההורדות הפיראטיות. רשימת הסרטים המועמדים לפרסי האוסקר פורסמה ב-15 בפברואר, וכבר למחרת נצפה שהביקוש לסרטים האלה באתרי ההורדות הלא-חוקיות זינק ב-385%. כך דיווח אתר TorrentFreak, על בסיס נתוני חברת המחקר Irdeto המנטרת את קהילת שיתוף הקבצים שפורסמו שלשום (ו'). 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים שנאספו על ידי חברת המחקר, ומתייחסים להורדות של גולשים מארצות הברית בלבד, הסרט שזכה לזינוק המשמעותי ביותר בהיקף ההורדות היה "סלמה" בכיכובה של אופרה ווינפרי, עם עלייה של 1,033% בשיעור ההורדות. במקום השני שני ברשימה ניתן למצוא "צלף אמריקאי" עם עלייה של "רק" 230%, מעט מעל "עדיין אליס" ו"בירדמן" שזכו ביחד לעלייה של 194% ו-192% בהתאמה.

מתוך הסרט "צלף אמריקאי", צילום: Keith Bernstein מתוך הסרט "צלף אמריקאי" | צילום: Keith Bernstein מתוך הסרט "צלף אמריקאי", צילום: Keith Bernstein

למרות העליה המשמעותית בקצב ההורדות, "סלמה" הוא עדיין לא הכוכב הבלתי מעורער של הקהילה הפיראטית - תואר זה נמצא בידי "צלף אמריקאי", ש-1.39 מיליון איש הורידו אותו ב-24 השעות האחרונות, מאז פרסום רשימת המועמדים לפרס האוסקר. במקום השני בשיעור ההורדות הכולל נמצא הסרט "נעלמת" של דיוויד פינצ'ר שזכה ל-1.25 מיליון הורדות בארה"ב מאז פרסום הרשימה.

חברת המחקר אומנם פילחה את הסרטים עם שיעורי ההורדות הגבוהים ביותר רק לפי נתוני הגולשים האמריקאיים, אבל היא גם ציינה את עשרת המדינות המובילות בהיקף ההורדות של הסרטים המועמדים לפרס האוסקר. במקום הראשון נמצאת כמובן רוסיה, ואחריה  איטליה, בריטניה, ברזיל, קנדה, הודו, אוסטרליה, ספרד, דרום קוריאה והולנד. אלו נתוני הורדות כלליים - החברה הוסיפה כי ביחס של הורדות לכמות מנויי האינטרנט במדינה, אוסטרליה נמצאת במקום הראשון, ואחריה איטליה, יוון, אירלנד ופורטוגל.

נראה גם כי חלקמשמעותי העלייה בהיקף ההורדות בעקבות פרסום רשימת המועמדים מתודלקת בכלל גם על ידי אנשי האקדמיה בעצמה. אתר TorrentFreak מצא כי הפורמט הפופולרי ביותר באתרי ההורדות לסרטים המועמדים לאוסקר הוא DVD Screeners - פורמט של סרטים שנצרבו מהגרסה הרשמית של הסרט שנשלחה כ-DVD על ידי חברות ההפקה עצמן לעיתונאים ושופטי טקס האוסקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות