אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי השיחות הבינלאומיות והכניסה לאינטרנט: 018 קיבלה רישיון גם לאספקת טלפוניה קווית צילום: אוראל כהן

אחרי השיחות הבינלאומיות והכניסה לאינטרנט: 018 קיבלה רישיון גם לאספקת טלפוניה קווית

בחברה שהציעה בימים האחרונים חבילה מוזלת של ספק ותשתית אינטרנט מדווחים על מכירה של 1,500 חבילות משולבות. עם זאת, בשל קשיים בממשק העבודה מול בזק חוברו בפועל לחבילות רק 120 לקוחות

22.02.2015, 16:05 | אופיר דור

משרד התקשורת הודיע היום (א') על הרחבת הרישיון של חברת אקספון 018, כך שתוכל להציע גם שירותי טלפוניה קווית, בנוסף להיותה ספקית אינטרנט ושיחות בינלאומית. החברה, שבבעלות חזי בצלאל ובניהול איציק בן אליעזר, היא הראשונה לנצל את רפורמת "הרישיון האחוד", שבמסגרתה חברות תקשורת יכולות להיכנס לתחומי פעילות חדשים בקלות רבה יותר.  

קראו עוד בכלכליסט

 אקספון ו-012 סמייל של פרטנר הם שתי ספקיות האינטרנט הראשונות שמציעות חבילה משולבת ומוזלת של ספק ותשתית אינטרנט כחלק מיישום רפורמת השוק הסיטונאי שהחל בשבוע שעבר. אקספון אף העלתה ביום חמישי קמפיין טלוויזיה בנושא, ועד כה מכרה כבר 1,500 חבילות במקביל לאלפי פניות מצד לקוחו. עם זאת, בשל הקשיים בממשק העבודה מול בזק, המחכירה את התשתית לספקיות, בפועל חוברו לשירות עד כה רק 120 לקוחות של אקספון.

מנכ"ל אקספון 018 איציק בן אליעזר. הראשונים לנצל את הרפורמה מנכ"ל אקספון 018 איציק בן אליעזר. הראשונים לנצל את הרפורמה מנכ"ל אקספון 018 איציק בן אליעזר. הראשונים לנצל את הרפורמה

פרטנר מדווחת על כ-3,500 מנויים שנרשמו לחבילות החדשות של 012, אולם בפועל החברה חיברה מספר לקוחות בודדים. בפרטנר מדווחים גם הם על בעיות בממשק הטכנולוגי מול בזק, ומעדיפים להמתין עם המשך חיבור הלקוחות עד למציאת פיתרון, כדי שאלו לא יקבלו שירות מקוטע ולא רציף.

אקספון יכולה להציע שירותי טלפוניה קווית בשתי דרכים. אפשרות אחת היא שירות של VOB כמו של פרטנר וסלקום, שבו שיחות הטלפון עוברות על גבי האינטרנט הפתוח. החברה ביצעה בעבר ניסויים בטכנולוגיה זו, אך לא השיקה פעילות בתחום. האפשרות השנייה והמועדפת על החברה היא להמתין עד ל-17 במאי, אז תחויב בזק להחכיר גם את רשת הטלפוניה הקווית שלה לשימוש מתחרים.

כחלק מיישום תהליך השוק הסיטונאי, מבקרים היום נציגי משרד התקשורת במוקדים של בזק, אקספון ופרטנר כדי לבחון את התהליך. בדיונים פנימיים תקף מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר את בזק על התנהלותה בתהליך. בין משרד התקשורת וספקיות האינטרנט לבין בזק קיימות מספר מחלוקות טכנולוגיות מהותיות בנוגע לאופן שבו ינותק הלקוח ממנה ויהפוך להיות לקוח של ספקית האינטרנט. בניגוד לעמדת משרד התקשורת, בזק מסרבת לנתק לקוחות לבקשת הספקים ודורשת שהמנויים יפנו אליה קודם כל בבקשת ניתוק.

גם גולן טלקום צפויה לעשות שימוש ב"רישיון האחוד" כדי להיכנס לתחומי פעילות חדשים כמו תחום התקשורת הקווית. בגולן מתכננים להיכנס לתחום זה במהלך 2015 עם הצעה של טריפל שיכלול טלוויזיה, אינטרנט וטלפון קווי במחיר אחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות