אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסקנות המבקר על הדיור ידועות מראש: מחדל סדרתי צילום: אלכס קולומויסקי

מסקנות המבקר על הדיור ידועות מראש: מחדל סדרתי

רגע לפני פרסום דו"ח מבקר המדינה על הדיור "כלכליסט" מציג (כמעט) את כל הבטחות הדיור של הפוליטיקאים בחמש השנים האחרונות. הצהרות כמו חול, אך מחירי הדיור רק עולים ועולים

23.02.2015, 06:52 | שאול אמסטרדמסקי

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הציג אתמול את תוכנית הדיור של מפלגתו על רקע ההחלטה של מבקר המדינה יוסף שפירא להקדים לשבוע הקרוב את פרסום דו"ח הביקורת המיוחד שחיבר על מחדלי ממשלות ישראל בטיפול בבעיית מחירי הדיור. ככל הידוע, דו"ח המבקר מקיף את כל הפעילות הממשלתית בשנים 2008–2013 - תקופת הממשלות של אולמרט ושל נתניהו - עם השלמות לשנת 2014, שבה כיהן לפיד כשר האוצר וקידם תוכניות שונות להפחתת מחירי הדיור.

דו"ח מבקר המדינה על הדיור לא הולך להפיל אף אחד מהרגליים. הנה התמצית שלו, מבלי לעבור על חוק איסור פרסום דו"חות המבקר לפני המועד: כולם אשמים, אף אחד לא תכנן כמו שצריך, אף אחד לא הוציא לפועל כמו שצריך, כולם חדלי אישים והציבור משלם את המחיר. ובכל זאת, אף שהשורה התחתונה הזאת ידועה מראש כי כולנו חיים פה את חיי היומיום ויודעים שזו המציאות, בערך כל פוליטיקאי פנוי התייחס אתמול לממצאים המסתמנים ומיהר להאשים את הפוליטיקאי שהוא הכי רוצה לגרוע ממנו מנדטים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. כמעט כולם מאשימים אותו, אנשיו מאשימים את מבקר המדינה, צילום: אוראל כהן ראש הממשלה בנימין נתניהו. כמעט כולם מאשימים אותו, אנשיו מאשימים את מבקר המדינה | צילום: אוראל כהן ראש הממשלה בנימין נתניהו. כמעט כולם מאשימים אותו, אנשיו מאשימים את מבקר המדינה, צילום: אוראל כהן

בנט האשים את לפיד, לפיד האשים את נתניהו, גם הרצוג האשים את נתניהו, כחלון האשים גם את נתניהו וגם את לפיד בכך שהוא מאשים את נתניהו ולא את עצמו, ואנשי נתניהו האשימו את מבקר המדינה. אידיליה. העיקר שאנחנו משלמים את המשכנתא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

71 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

69.
הינה הנגידה תקעה עוד נעץ על ארון הקבורה של הוזלת הדיור...
הם פשוט לא מבינים שככל שהדיור מתייקר, כך נותר בידי האזרחים פחות כסף פנוי לצריכה. זה תוקע את הצמיחה ופוגע בתעסוקה.א כן, כולם אשמים: שר האוצר ושר השיכון, נגידי הבנק, המינהל והקבלנים. אבל מעל כולם, יושב איש אחד שיכול ויכל להזיז דברים: ראש הממשלה! תאמינו לי שאפשר לפתור את הבעיה. פשוט אין החלטה. הממשלה לא מעוניינת בהורדה כי יגרעו מיליארדים של מיסים שאין לה (לדעתה. בהחלט יש מאיפה) מהיכן להשלים. בנק ישראל כי הוא מפחד שזה יפגע בבנקים (אם חשב שזה עלול לפגוע, היה צריך לפעול הרבה לפני. אבל באמת איתנות הבנקים תיפגע עם ירידת מחירים של 20%? איפה היה בנק ישראל????) או שבעצם, זה ממש לא מעניין אותו. מבחינתו, בנק ישראל על תקן של לובי של הבנקים.
איציק  |  23.02.15
68.
יש רק פתרון אחד לכל הבעיות שלנו ולנו יש היכולת לפתור אותם
חברים יקרים, אנחנו כל הזמן מתלוננים על כך שדופקים אותנו והאמת זה נכון כי דופקים אותנו מכל הכיוונים ועכשיו זה הזמן שלנו לדפוק אותם בחזרה עכשיו בבחירות לא נבחר בכל אלה שדפקו אותם ,שהם לא יבחרו ויילכו לחפש עבודה עכשיו נבחר במישהו אחר ,מישהו חדש עם דם חדש ,זה הזמן לשינוי כי לדפוק כולם יודעים וביבי לא ישתנה אז זה הזמן ללכת לבחור ולעשות שינוי,כל קול חשוב.
יניב , חדרה  |  23.02.15
67.
שימו לב למשפט המפתח החוזר - "בסוף שונה בלחץ החרדים"
הליכוד מלא הבטחות ובסוף מפר את כולן, ככה זה כשראש הממשלה לחיץ כמו בקבוק קטשופ. וזה רק הולך להיות גרוע יותר אם הוא יזכה בבחירות הקרובות. זה הדבר היחיד שעוד נשאר לנו שאפשר באמת להשפיע עליו - כל החרדים יצביעו למפלגות הסקטוריאליות שלהם ויוציאו הטבות מפליגות על חשבון משלם המיסים, ואנחנו במקום להצביע למפלגה שתקדם את זכויות מעמד הביניים הקורס שמשרת ומשלם מיסים - נמשיך כמו מטומטמים להצביע למי שמפחיד אותנו מפני רוחות רפאים איראניות (ובסוף גורם ליותר נזק מתועלת, כן ביבי, אני מתכוון אליך!)
23.02.15
לכל התגובות