אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל נערכת למלחמה באפל Pay, תשדרג את הארנק הסלולרי שלה

גוגל נערכת למלחמה באפל Pay, תשדרג את הארנק הסלולרי שלה

שירות Google Wallet לא זכה להצלחה בשוק, בין היתר בשל בשלות תחום התשלומים הסלולריים. עתה מנסה גוגל לפתות את מפתחות הטלפונים, ספקיות הסלולר והבנקים להתחבר אליו כדי להתחרות באפל - בין היתר, על ידי הצגת עמלות נמוכות

23.02.2015, 12:25 | עומר כביר
גוגל מנסה לגבש שותפות עם יצרני מכשירים, ספקיות סלולר, בנקים ורשתות סליקה לקראת השקה מחודשת של שירות התשלומים שלה גוגל וולט (Google Wallet), כמענה מוצלח יותר לשירות התשלומים המדובר של אפל, אפל פיי (Apple Pay) - כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

מאז הושק בסתיו שעבר, עורר שירות אפל פיי עניין רב ורשם הצלחה בשוק. ההשקה של השירות עוררה את מתחרותיה של אפל שפועלת לספק לה תשובה משלהן: רק בשבוע שעבר רכשה סמסונג את שירות התשלומים העצמאי LoopPay והיא צפויה להציג שירות משלה בתערוכת המובייל MWC שתיערך בשבוע הבא בברצלונה.

השירות של גוגל חייב להשתוות לאפל פיי

כעת, מדווח הג'ורנל, גוגל מגבירה את המאמצים להצגת תשובה הולמת לשירות של אפל, ומתעדת להשיק גרסה מחודשת של גוגל וולט בוועידת המפתחים שלה בסוף מאי. לדברי מקורות המקורבים לנושא, גוגל נחושה לאסוף כמה שיותר שותפים ומציעה להם עמלות נמוכות מהמקובל בתחום.

המתחרה הגדול: שירות אפל פיי המתחרה הגדול: שירות אפל פיי המתחרה הגדול: שירות אפל פיי

בגוגל מקווים להפוך את גוגל וולט המחודש לחלק מובנה ממערכת ההפעלה אנדרואיד. החברה עתידה להתמודד עם קשיים שלא עמדו בפני אפל כשהשיקה את אפל פיי. בעוד שמכשירי האייפון של החברה נשלטים על ידה בצורה מלאה ומגיעים לצרכנים רק עם גרסתה של אפל למערכת ההפעלה, השליטה של גוגל על אנדרואיד טוטליטרית פחות ויצרניות מכשירים ואף ספקיות סלולר משווקת סמארטפונים עם גרסאות משלהן לאנדרואיד. רבות מחברות אלו מפתחות שירותי תשלומים משלהן, ולא ימהרו לוותר עליהם עבור גוגל וולט.

"אפל פיי שינה את הדינמיקה של עולם תשלומי המובייל", אמר לג'ורנל מארק פריד-פיניגן, לשעבר בכיר בגוגל וולט. “אם תשלומים יהפכו לתכונה סטנדרטית בטלפונים, השירות של גוגל צריך להיות טוב כמו זה של אפל או טוב יותר".

לספקיות הסלולר יש ארנקים משלהן

עד עתה, לא הצליחה גוגל לשכנע את מרבית ספקיות סלולר הגדולות בארה"ב לאפשר לאפליקציית גוגל וולט להגיע כיישום מובנה במכשירי האנדרואיד שהן מוכרות, והספקיות אף חסמו את האפשרות של האפליקציה לגשת לשבב שמאחסן את נתוני כרטיסי האשראי על המכשיר. לא מפתיע, בהתחשב בכך שמזה כחמש שנים עובדות שלוש הספקיות הגדולות ביותר - טי-מובייל, ורייזון ו-AT&T - על שירות תשלומים משלהן שמכונה כיום Softcard.

עם זאת, שירות זה לא זכה גם הוא להצלחה משמעותית ולדברי מקורות במגעים הנוכחיים עם החברות פועלת גוגל להפיכת סופטקארד לחלק מהשירות שלה. בינתיים השקת אפל פיי, ממנו לא רואות הספקיות הכנסות כלשהן, תמרצה אותן להגביר את שיתוף הפעולה עם גוגל. במגעיה עם הספקיות מציעה עתה גוגל לספק מקום מרכזי לגוגל וולט במכשירי האנדרואיד שלהן, בתמורה לנתח גדול יותר מההכנסות מפרסומות שמוצגות בתוצאות חיפושים שמבוצעים ממכשיריהן.

גוגל, ספקיות הסלולר וסופטקארד סירבו להגיב לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות