אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
40 חשודים נעצרו בחשד לעבירות מס בהיקף של מיליארד שקל צילום: שאטרסטוק

40 חשודים נעצרו בחשד לעבירות מס בהיקף של מיליארד שקל

לפי החשד, תושב מזרח הקים מערך מאורגן של פעילים שפתחו עשרות חברות קש על שמם תמורת תשלום חודשי קבוע

23.02.2015, 13:44 | עמרי מילמן

40 חשודים, תושבי מזרח ירושלים והדרום נעצרו בחשד כי הפיצו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כמיליארד שקל וקיזזו אותן תוך שימוש בחברות קש. במעצר השתתפו חוקרי מע"מ ירושלים ובאר שבע, יחידת יהלום, כלבני היחידות למאבק בסמים ובהלבנת הון של המכס וחוקרי ובלשי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים.

החקירה החלה לפני כשנה, כאשר התעורר החשד כי תושב מזרח ירושלים, בן 37, עמד בראש רשת המפיצה חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים, הקים מערך מאורגן של פעילים שפתחו עשרות "חברות קש" על שמם תמורת תשלום חודשי קבוע. אותן חברות הפיצו חשבוניות פיקטיביות ללקוחות וחברות שונות, בעיקר בתחום הבנייה, בכדי להתחמק מתשלום מס. על פי אומדני רשות המסים נגרעו בשיטה זו מקופת המדינה מסים בהיקף של כ-150 מיליון שקל.

40 חשודים תושבי מזרח ירושלים והדרום נעצרו , צילום: shutterstock 40 חשודים תושבי מזרח ירושלים והדרום נעצרו | צילום: shutterstock 40 חשודים תושבי מזרח ירושלים והדרום נעצרו , צילום: shutterstock

מהחקירה עולה כי הכסף, מחשבוניות המס, הופקד בחשבונות שנרשמו על שם 'חברות הקש', והצ'קים נפדו במזומן בצ'יינג'ים בירושלים בעזרתו רכשו החשודים דירות ורכוש. במהלך המעצרים הלילה נתפס רכוש הכולל רכבי יוקרה, כסף מזומן בסה"כ של כמיליון שקל, צ'קים בשווי של כ- 2 מיליון שקל וכן חשבוניות בנק ונכסי נדל"ן, שמיועדים לחילוט.

היום בצהריים יובאו החשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות