אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציבור לא בא - נכשלה הצעת הרכש למניות קרדן ישראל צילום: עמית שעל

הציבור לא בא - נכשלה הצעת הרכש למניות קרדן ישראל

קרדן יזמות הציעה 4.25 שקלים על כל מניה של קרדן ישראל, מתחת להון העצמי של החברה שעומד על 4.53 שקלים למניה

23.02.2015, 18:10 | גיל קליאן
למרות השיפורים במחיר - הצעת הרכש של קרדן יזמותלמניות קרדן ישראללא נענתה. כך דיווחה החברה היום (ב') לאחר סגירת המסחר. המשמעות: קרדן ישראל תישאר חברה ציבורית.

קראו עוד בכלכליסט

קרדן יזמות הציעה 4.25 שקלים תמורת כל מניה של קרדן ישראל. ההצעה הזניקה את מחיר מניית קדן ישראל בבורסה, והיא סגרה אתמול במחיר של 4.17 שקלים. ההצעה היתה נמוכה מההון העצמי של החברה, שעומד נכון לסוף ספטמבר 2014 על 4.53 שקלים למניה.

קרדן יזמות הציעה לרכוש את כל 21.4 מיליון המניות שבידי הציבור, ואם הצעת הרכש היתה מתקבלת, היתה משלמת סכום של 90.8 מיליון שקל. מימון הרכישה היה אמור להתבצע באמצעות אשראי מבנק דיסקונט, כאשר חלקו הגדול של אשראי זה היה אמור להיפרע באמצעות דיבידנד של 77 מיליון שקל שקרדן ישראל היתה אמורה לחלק לאחר מחיקתה מהמסחר.

קרדן יזמות נימקה את הצעת הרכש בכך שפעילותה היחידה של קרדן יזמות היא אחזקתה בקרדן ישראל. וכך, "מבנה ההחזקה המתואר לעיל הינו מסורבל ומשית עלויות רבות, הכרוכות בהחזקת שתי חברות ציבוריות שפעילותן כמעט זהה, יש מקום לפעול לשינוי מבנה זה ולצמצום שכבה אחת", כתבה בהצעת הרכש.

יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן, צילום: עמית שעל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות