אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צנורות המזה"ת לא הצליחה לרכוש את מלוא הבעלות על פלסים

צנורות המזה"ת לא הצליחה לרכוש את מלוא הבעלות על פלסים

החברה ניסתה לרכוש את אחזקות קיבוץ מרחביה בחברת צנרת הפלסטיק תמורת 24 מיליון שקל - אך העסקה לא אושרה בקיבוץ

23.02.2015, 19:27 | גיל קליאן

צנורות המזה"ת מקבוצת גאון אחזקות שבשליטת קרן ויולה דיווחה הערב (ב') כי לא הצליחה להוציא לפועל את עסקת רכישת מניות פלסים מידי קיבוץ מרחביה - בגלל שלא התקבלה הסכמת מוסדות הקיבוץ לעסקה.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה דווחה לראשונה בנובמבר 2014, ובמסגרתה היתה אמורה צנורות להגיע לאחזקה של 100% בחברת פלסים. צנורות מחזיקה כיום ב-71% מהחברה, כשהיתרה נמצאת בידי הקיבוץ. תמורת מניות הקיבוץ, היתה צנורות אמורה לשלם סכום כולל של 24 מיליון שקל. מתוך התמורה כוללת, צנורות היתה אמורה לשלם 15 מיליון שקל במועד חתימת העסקה, ועוד 9 מיליון שקל ב-4 תשלומים שנתיים שווים צמודי מדד אך ללא ריבית החל משנה ממועד השלמת העסקה.

פלסים פועלת בתחום צנרת הפלסטיק, כאשר החברה הוקמה בשנת 2002. מוצרי פלסים משמשים לתשתיות מים, ביוב, אינסטלציה, השחלת כבלים ותעשיה. כמו כן לחברה מכירות לחו"ל, אך בהיקף קטן. מדובר בתעשייה צומחת - בין השאר על רקע פעילות תאגידי המים לחידוש תשתיות צנרת וביוב ברשויות המקומיות השונות, לצד עלייה בצנרת לתשתיות הולכת הגז.  כמו כן קיימת מגמה של מעבר לצנרת פלסטיק במקום צנרת פלדה, משום שפלסטיק הוא פתרון זול יותר.

ההכנסות של פלסים בשנת 2013 עמדו על 153.9 מיליון שקל, ירידה של 3.6% לעומת הכנסות החברה בשנת 2012. נכון ל-2013, החברה ניצלה 80% מכושר הייצור בקווי ייצור הצנרת. החברה מעסיקה כ-100 עובדים, מתוכם 16 חברי קיבוץ מרחביה.

גיא רגב, מנכ"ל צנורות המזה"ת גיא רגב, מנכ"ל צנורות המזה"ת גיא רגב, מנכ"ל צנורות המזה"ת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות