אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון אוה"ה מנסה למנוע את חלוקת מניות בנק לאומי כדיבידנד צילום: אוראל כהן

דירקטוריון אוה"ה מנסה למנוע את חלוקת מניות בנק לאומי כדיבידנד

בעקבות יוזמה להעברת מניות לאומי שבידי אוצר התיישבות היהודים לבעלי המניות של החברה - טוען הדירקטוריון כי החלוקה לא חוקית

24.02.2015, 09:39 | תומר ורון

דירקטוריון אוצר התיישבות היהודיםבראשותו של אמיר פלד הודיע כי בקשתם של מחזיקי המניות בחברה לפיה יש לחלק את מניות בנק לאומי כדיבידנד בעין מנוגדת לחוק.

קראו עוד בכלכליסט

״חלוקת כלל מניות בנק לאומי לישראל המוחזקות על ידי החברה כדיבידנד בעין, מהווה חלוקה אסורה עפ"י חוק החברות", כתב הדירקטוריון.

אוה״ה מחזיקה ב-4.97% ממניות בנק לאומי והן מהוות למעשה את הנכס העיקרי של החברה. חוות הדעת של הדירקטוריון ניתנה לאחר שהחברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה מחזיקה ב-24.79% ממניות אוה"ה והאפוטרופוס הכללי המחזיק ב-15.78% מהמניות, ביקשו לכנס אסיפת מניות כללית בכדי לדון על חלוקת המניות.

״על פי תקנון החברה, האסיפה הכללית אינה מוסמכת לקבל החלטה בדבר חלוקת דיבידנד שלא מתוך 'הרווחים הנקיים', לרבות החלטה בדבר פניה לבית משפט בבקשה לאשר 'חלוקה אסורה'", כתב הדירקטוריון, כאשר הוא מצויד בחוות דעת של פרופ׳ אסף חמדני. ״לפיכך, ההצעה חורגת מסמכות האסיפה ויישומה נוגד את החוק. על כן לא ניתן יהיה להעמידה להצבעה במסגרת האסיפה״.

בחברה לאיתור ולהשבת נכסי נספי השואה טענו כי מנית אוה״ה נסחרת בדיסקאונט ועל כן שווין של מניות לאומי אינן משקפות עבור החברה להשבה את שוויון המלא. לכן ביקשו בחברה ביחד עם האפוטרופוס הכללי להחזיק במישרין במניות לאומי.

בנק לאומי, צילום: אוראל כהן בנק לאומי | צילום: אוראל כהן בנק לאומי, צילום: אוראל כהן
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות