אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ההשקעות מקסים יצא בסקירה חיובית על קדימהסטם ובריינסטורם

בית ההשקעות מקסים יצא בסקירה חיובית על קדימהסטם ובריינסטורם

בריינסטורם קיבלה המלצת "קנייה" עם מחיר יעד הגבוה ביותר מפי ארבע ממחיר המניה כיום. קדימהסטם אינה מסוקרת בבית ההשקעות אך קיבלה איזכור חיובי בסקירה של בית ההשקעות

24.02.2015, 15:26 | ניר צליק
בית ההשקעות מקסים פרסם היום (ג') סקירה חיובית על שתי חברות ישראליות, קדימהסטם ובריינסטורם, הפעילות בתחום ה-ALS. בעוד בריינסטורם קיבלה המלצת "קנייה" עם מחיר יעד של 14 דולר, הגבוה ביותר מפי ארבע ממחיר המניה כיום, קדימהסטם אינה מסוקרת בבית ההשקעות אך קיבלה איזכור חיובי בסקירה של בית ההשקעות.

קראו עוד בכלכליסט

במקסים כתבו כי השיטה של קדימהסטם עשויה לעזור לחולי ALS. כמו כן תמכו בבית ההשקעות בבסיס ההנחה של קדימהסטם לטיפול תאי על ידי תאי תמך במוח (אסטרוציטים) המיוצרים מתאי גזע עובריים. בנוסף, ציינו במקסים כי במסגרת הניסוי הפרה קליני הראשון שערכה החברה נמצאו תוצאות חיוביות התומכות בהגשת בקשה ל-FDA להתחלת ניסויים קליניים. הנקודה החיובית מבחינתה של קדימה הישראלית היא העובדה כי עלויות הטיפול שלה צפויות להיות נמוכות יותר ביחס למתחרותיה.

קדימהסטם פירסמה לפני כחצי שנה כי היא רשמה הצלחה בניסוי פרה־קליני לטיפול במחלה. במסגרתו נבדקה יעילות הזרקת תאי התמך (אסטרוציטים) הייחודיים לחברה לנוזל חוט השדרה של עכברי מודל למחלת ה־ALS בבני אדם. תוצאות הניסוי הציגו מגמת שיפור בתוחלת חיי העכברים שהוזרקו להם תאים. נוסף להארכת חיי העכברים חל שיפור מובהק בתפקודם המוטורי (השרירי) בהשוואה לעכברים שלא טופלו. יעילות הטיפול באה לידי ביטוי גם במדדים המצביעים על עיכוב בזמן התפרצות המחלה.

הזרקה לנוזל חוט השדרה היא הליך שגרתי שנעשה בבתי חולים ברחבי העולם. החברה מצאה כי ההזרקה לנוזל חוט השדרה מאפשרת את פיזור התאים לאורך מערכת העצבים המרכזית, וכך ביססה את שיטת החדרת התאים בטיפול העתידי בחולים.

מארק צוקרברג מארק צוקרברג מארק צוקרברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות