אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיקה גורלית: סרגון לא עומדת בהתניות לבנקים

מחיקה גורלית: סרגון לא עומדת בהתניות לבנקים

מחיקת מוניטין של 14.8 מיליון דולר בדו"חות הרבעוניים שלחה את חברת ציוד התקשורת למו"מ עם הבנקים על תנאים חדשים

24.02.2015, 16:44 | ניר צליק

סרגון, חברת ציוד התקשורת הישראלית, לא עומדת בהתניות הפיננסיות הנוגעות להלוואה שנטלה לרכישת חברת נרה. ההפרה הגיעה בעקבות מחיקת מוניטין בגובה 14.8 מיליון דולר שנאלצה החברה לבצע עם הדו"חות לרבעון הרביעי, שפורסמו היום (ג').

קראו עוד בכלכליסט

סמנכ"ל הכספים של החברה, דורון ארזי, כתב כי החברה מקיימת מגעים עם המלווים כדי לשנות את תנאי ההלוואה, כאשר להערכת החברה היא תגיע להסכמות עם הבנקים בקרוב. החברה נטלה הלוואה של כ-74 מיליון דולר לרכישת נרה ב-2013 תמורת 49 מיליון דולר, כאשר כיום עומדת יתרת החוב שלה על 49 מיליון דולר. בקופת החברה יש 41 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון הרביעי.  

מלבד הפרת ההתניות הפיננסיות, התוצאות של סרגון עמדו בציפיות השוק, הן ברבעון הנוכחי והן מבחינת התחזית שהחברה נתנה לרבעון הבא.

סרגון סיימה את הרבעון הרביעי עם הכנסות של 111.2 מיליון דולר, עלייה של 24% לעומת הרבעון המקביל ומעט מעל ציפיות השוק להכנסות של 109 מיליון דולר. ההפסד הנקי המתואם הסתכם ב-3.7 מיליון דולר או 5 סנט למניה לעומת 4.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. ציפיות השוק היו להפסד זהה. לרבעון הבא צפתה סרגון הכנסות של 90-100 מיליון דולר, כאשר השוק צפה הכנסות של 94.5 מיליון דולר.

עירא פלטי, מנכ"ל סרגון עירא פלטי, מנכ"ל סרגון עירא פלטי, מנכ"ל סרגון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות