אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד סופרפיש ולנובו

ארה"ב: הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד סופרפיש ולנובו

החברה הישראלית פיתחה תוכנה שהותקנה על חלק ממוצרי ענקית המחשוב הסינית, פגעה בפרטיות המשתמשים וחשפה אותם לסיכוני מתקפות סייבר. התוכנה הוסרה, אך המשתמשים דורשים פיצוי

24.02.2015, 17:28 | מאיר אורבך
הצרות של סופרפיש (SuperFish) לא נגמרות: לאחר שנחשף שהחברה עומדת מאחורי בעיית אבטחה חמורה שהתגלתה בחלק מהמחשבים הניידים של לנובו, דיווחה קרן ההשקעות קסניה לבורסה בתל אביב על בקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה בקליפורניה. קסניה מחזיקה ב-12.22% ממניות סופרפיש.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, התביעה הוגשה בגין נזק שנגרם לכאורה למשתמשים כתוצאה מהתקנת יישום Visual Discovery של החברה. קסניה הוסיפה שסופרפיש, באמצעות יועציה המשפטיים, בוחנת את השלכות התביעה ואת דרכי הטיפול בה.

סופרפיש פיתחה תוכנת פרסום שמתבססת על המלצות תוכן. היא שותלת בדפדפן המשתמש  גילוי תוכן. היא מסוגלת לשתול ישירות לתוך דפדפן המשתמש פרסומות שקשורות במוצרים שחיפש. שיטת פעולה זו חושפת את המשתמשים להתקפות סייבר בצורה בעייתית - והתביעה שהוגשה מתייחסת לנזק שגרמה התוכנה האמורה. בנוסף, מתייחסת התביעה לפגיעה בפרטיות המשתמשים - שכן תוכנת סופרפיש מנטרת את פעילות הדפדפן באופן תדיר.

תוכנת סופרפיש פותחה בידי צד שלישי ושולבה במחשבי לנובו בלבד. לאחר חשיפת פרצת האבטחה, פעלו שתי החברות לתיקון הפרצה ופורסמה התנצלות רשמית של לנובו. היקף הפעילות של סופרפיש מול לנובו אינה משמעותי עבורה, כך שלא צפוי לה נזק גדול אם יבוטל החוזה בין השתיים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות