אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית משפט בקוריאה קבע כי וייבר הפרה פטנטים

בית משפט בקוריאה קבע כי וייבר הפרה פטנטים

התובעת, ענקית התקשורת SK, הוכיחה כי וייבר השתמשה בפטנטים שרשמה עוד ב-2006 - ארבע שנים לפני הקמת החברה הישראלית. בעקבות התביעה, תידרש וייבר להפסיק את פעילותה במדינה

24.02.2015, 19:47 | אסף גלעד

מלחמות הפטנטים מגיעות גם לאפליקציות הצ'ט: בית משפט בקוריאה פסק נגד אפליקציית הצ'ט הישראלית-יפנית וייבר במסגרת תביעת פטנטים שהגישה נגדה ענקית התקשורת הקוריאנית SK טלקום.

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט המחוזי המרכזי של סאול קבע כי וייבר הפרה פטנטים של SK וביקש ממנה להפסיק ולפעול במדינה. לטענת SK, וייבר עשתה שימוש בארבעה פטנטים שפותחו על ידה וקשורים למיצוי מידע מתוך רשימת אנשי הקשר בסמארטפונים. פרקליטי התובעת הציגו רשימה של פטנטים שהופרו, אותם רשמה SK ב-2006, ארבע שנים לפני הקמת וייבר.

טלמון מרקו, מייסד וייבר, צילום: עמית שעל טלמון מרקו, מייסד וייבר | צילום: עמית שעל טלמון מרקו, מייסד וייבר, צילום: עמית שעל

נדמה ש-SK מצאה קורבן קל שכן וייבר היא אפליקציה צעירה יחסית במדינה - ומחזיקה בה בנתח שוק זעום למדי, לעומת Kakao Talk המקומית, אפליקציית הצ'ט הנפוצה במדינה. בכיר בחברת התקשורת אמר ל-Korea Herald שלא צפויה תביעה דומה נגד קקאו טוק. ואולם, יתכן שהתביעה היא בלון ניסוי עבור SK כנגד אפליקציות דומות.

יותר מכל, מעיד המקרה על חשיבות הקניין הרוחני, גם עבור מפתחי אפליקציות צ'ט. עד כה, תחום הצ'ט התמקד בחוויית שימוש, ממשק ומספר משתמשים ולא על פטנטים מהותיים. עורך הפטנטים הישראלי גיל לבנה, שמתמחה בפטנטים בתחום התוכנה, צופה כי בשנים הקרובות יתרבו המקרים של תביעות בתחום טכנולוגיות הצ'ט, בעקבות הריבוי של אפליקציות בתחום.

ובכל זאת, יש לציין כי לא מדובר במלחמת אפליקציות, שהרי SK היא מפעילת סלולר ולא מפעילת אפליקציית צ'ט. מוייבר נמסר בתגובה: "אנחנו לומדים את המקרה". בימים הקרובים היא צפוייה אף לשחרר הודעה נרחבת יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות