אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפיר הנדסה דוחה את מועד הסגירה הפיננסית של כביש 6 צילום: רודי אלמוג

שפיר הנדסה דוחה את מועד הסגירה הפיננסית של כביש 6

הסגירה הייתה אמורה להתבצע בימים אלו, אולם עתה מעריכה החברה כי היא תושלם ברבעון השני של 2015

24.02.2015, 20:33 | ליאור גוטמן

חברת שפיר הנדסה, זכיינית פרויקט הארכת כביש 6 צפונה, הודיעה היום (ג') על דחייה במועד הסגירה הפיננסית של הפרויקט. הסגירה הפיננסית הייתה אמורה להיות מושלמת בימים אלו אולם שפיר הנדסה מעריכה היום ש"בהמשך למספר גורמים ומשתנים שאינם בשליטת זכיין הפרויקט (חברת בת בבעלות מלאה של החברה) הוסכם עם המזמין (מדינת ישראל, ל"ג) על דחיית המועד להשלמת הסגירה הפיננסית ביחס למועד שנקבע בהסכם הזיכיון".

אז מתי שפיר תשיג את המימון לבניית כביש האגרה? בדיווח החברה טוענת החברה ש"במועד דיווח זה, מעריכה החברה כי הסגירה הפיננסית תושלם ברבעון השני של 2015. עם זאת, בשל ריבוי המשתנים הבלתי צפויים ודרישות הרשויות השונות ייתכן, כמקובל במקרים מסוג זה, כי הסגירה הפיננסית, כמו מועדים אחרים במהלך הפרויקט, תידחה לפרקי זמן נוספים בהסכמה עם המזמין".

שפיר זכתה רשמית בפרויקט במרץ 2014 לאחר התמודדות עם קבוצת משותפת לחברות שיכון ובינוי ואפריקה ישראל. מדובר באחד מפרויקטי התחבורה הגדולים שיצאו בשנים האחרונות, שכולל סלילה, תחזוקה והפעלה של שני מקטעים חדשים (מקטעים 3 ו-7) בחלקו הצפוני של כביש 6, כך שהנהגים יוכלו להמשיך את נסיעתם עד צומת סומך. נכון להיום הכביש מסתיים באזור יקנעם. עלות הסלילה נאמדת ב-3 מיליארד שקל.

כביש 6, צילום: ערן יופי כהן כביש 6 | צילום: ערן יופי כהן כביש 6, צילום: ערן יופי כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות